• 2018-05-23

Kichka: Life Is a Cartoon na Krakowskim Festiwalu Filmowym

Podczas tegorocznego 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się polska premiera filmu dokumentalnego Kichka: Life Is a Cartoon, wyprodukowanego przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK i Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen. Projekcja zostanie zaprezentowana w ramach sekcji pozakonkursowej Polska panorama.

„ Kichka. Life is a Cartoon” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„ Kichka. Life is a Cartoon” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kichka: Life Is a Cartoon to dokument, którego bohaterami są Henri Kichka i jego syn Michel. To opowieść o trudnej relacji z ojcem – ofiarą i świadkiem Zagłady. Kamera towarzyszy im między innymi podczas podróży do Belgii, Francji i Izraela. W ich wypowiedziach Holokaust jawi się jako trauma dotykająca nie tylko ludzi, którzy go przeżyli, ale i ich potomków. Mimo powagi wynikającej z tematyki filmu jest on pełen ciepła i nadziei.

Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Jego trzon stanowią cztery równorzędne konkursy: dokumentalny, krótkometrażowy, polski oraz muzycznych dokumentów DocFilmMusic. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. Prezentowane są one w sekcjach konkursowych oraz w pokazach specjalnych. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Festiwal co roku odwiedza ok. 700 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność.

Po seansie 28 maja organizatorzy zapraszają na spotkanie z reżyserką Delfiną Jałowik oraz producentem Jürgenem Kaumkötterem. Na wydarzenie obowiązują wejściówki.

Kichka: Life Is a Cartoon
Premiera 28 maja 2018 roku, godz. 19.00
Kino pod Baranami w Krakowie

Dodaj komentarz