• 2018-05-23

Basia Trzetrzelewska – Butterflies

Butterflies to pierwszy od 9 lat studyjny krążek Basi Trzetrzelewskiej i prawdopodobnie najbardziej jazzowy w całej jej karierze. Płyta ukazała się 18 maja nakładem Universal Music Polska.

Basia Trzetrzelewska, „Butterflies” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Basia Trzetrzelewska, „Butterflies” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Singiel promujący płytę, pt.: Matteo, to Basia w klasycznym wcieleniu, czyli w energicznej sambie, z kołyszącą melodią niesioną w takt perkusji i ubarwioną hiszpańską gitarą. Swingujące Bubble i spokojne Butterfly idealnie współgrają z optymizmem wokalistki i wyrazistą grą Danny’ego White’a. Nieco szybsze No Heartache, to zwrot w kierunku gatunku funky. Where’s Your Pride z bardzo chwytliwym, soulowym refrenem przypomina rocka z początku lat 60.

W soulowym flow rozbrzmiewa Be.Pop. Like Crazy z dominującą perkusją jest poprzedzone Rachel’s Waltz, w którym słychać kontrafagot. Jazzująca samba w Pandora’s Box porywa warstwą instrumentalną oraz niesamowitymi harmoniami Basi. Klasyczne pianino, gitara i perfekcyjna perkusja, to składniki tytułowego utworu Butterflies. Prostota i piękno ballady Liang and Zhu wzruszy każdego odbiorcę, a duet z Markiem Reillym w Show Time przypomni wielbicielom Basi najlepsze dokonania zespołu Matt Bianco.

Basia Trzetrzelewska, Butterflies
Premiera: 18 maja 2018 roku
Universal Music Polska

Dodaj komentarz