• 2018-05-22

W cieniu drzewa – islandzki kandydat do Oscara

W cieniu drzewa – islandzki kandydat do Oscara, komedia o absurdalnej sąsiedzkiej wojnie od twórców hitu Barany. Islandzka opowieść – w kinach już 22 czerwca.

„W cieniu drzewa” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„W cieniu drzewa” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Agnes wyrzuca Atliego z domu i zabrania mu kontaktów z córką, Ásą. Atli wprowadza się do domu rodziców, którzy właśnie toczą spór z sąsiadami. Jego zarzewiem jest wielkie i piękne drzewo, rzucające cień na taras przyległej posesji. W czasie, gdy Atli rozpoczyna walkę o prawo do widywania się z córką, konflikt z sąsiadami ulega eskalacji – dom zostaje uszkodzony, a zwierzęta domowe zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach. W efekcie konieczne staje się zainstalowanie kamer monitoringu. Pojawia się także plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową.

W cieniu drzewa to najnowsza komedia twórców hitu Barany. Islandzka opowieść, który do kin w Polsce przyciągnął ponad 50 tys. widzów. Najnowszy film Hafsteinna Gunnara Sigurðssona to islandzki kandydat do Oscara, zdobywca sześciu islandzkich nagród filmowych (w tym dla najlepszego filmu) i 12 nominacji, znakomicie przyjęty na festiwalu w Wenecji. W cieniu drzewa łączy absurdalny humor, mistrzowski, precyzyjny scenariusz, fenomenalne aktorstwo i znakomite zdjęcia Moniki Lenczewskiej, która trafiła do prestiżowej dziesiątki „Cinematographers to watch” – operatorów najbardziej wartych uwagi według magazynu „Variety”.

W cieniu drzewa, reż. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
Dystrybutor: M2 Films
W kinach od 22 czerwca 2018 roku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR