Może ma sens to co nie ma sensu Honorata Martin

XXXI spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy odbędzie się 25 maja w Galerii Entropia. Gościem nadchodzącego spotkania będzie Honorata Martin – malarka, performerka, artystka intermedialna.

Honorata Martin (źródło: materiały prasowe organizatora)

Honorata Martin (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami/kami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrach Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom/kom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, publiczności zaś osobistego kontaktu z artystami/kami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.

Moje działania wynikają z długotrwałych przemyśleń na dany temat. Często sama nie rozumiem, „dlaczego” robię to, co robię, ale czuję, że powinnam wykonać właśnie takie gesty. — Honorata Martin

Honorata Martin – urodzona w 1984 roku w Gdańsku. Malarka, performerka, artystka intermedialna. Studiowała malarstwo na ASP w Gdańsku, gdzie zrealizowała również aneks z intermediów. Laureatka licznych nagród artystycznych. Jej prace często testują wytrzymałość psychiczną i fizyczną, wymagają przekraczania barier, lęków i ograniczeń. Stają się wyzwaniem nie tylko dla samej artystki ale też widzów, uczestników jej działań. Twórczość Honoraty Martin, pomimo skupienia na obserwacji emocji, samej siebie i ludzi, staje się również sferą budowania relacji i więzi, przyjmując formę swoistej rzeźby społecznej.

Może ma sens to co nie ma sensu Honorata Martin
Koordynacja cyklu: Karolina Freino
25 maja 2018 roku, godz. 18.00
Prowadzenie spotkania: Jagna Nawrocka
Galeria Entropia, Wrocław

Dodaj komentarz