• 2018-05-21

TULIA z z singlem i debiutanckim krążkiem

9 czerwca, podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w konkursie Premiery, TULIA zaprezentuje swój autorski singiel Jeszcze Cię nie ma. A już 25 maja ukaże się debiutancki album zespołu.

Okładka debiutanckiego albumu TULIA (źródło: materiały prasowe)

Okładka debiutanckiego albumu TULIA (źródło: materiały prasowe)

Jeszcze Cię nie ma – to utwór, który niesie w sobie pewną tajemnicę. Opowiada między innymi o naszych podświadomych pragnieniach, o zamiarach. O tęsknocie do kogoś, lub czegoś nieuchwytnego. Słychać w nim wiarę w to, że ta nieuchwytna rzecz da wszystko, czego potrzebujemy, da spełnienie. Czy to miłość? Czy to marzenie? Czy to pierwiastek duchowy? Może zwykła, codzienna rzecz, czy gest?

Ta jedna mała rzecz dla słuchacza może być tym, czego akurat potrzebuje. Ten utwór jest dla nas szczególny. Jest pierwszy i wyjątkowy, nieoczywisty. Towarzyszy mu teledysk, który powstał w przepięknym miejscu, gdzie wszystkie czułyśmy niesamowity klimat naszej kultury. Pokazane w nim obrazy mogą pomóc w rozbudzeniu wyobraźni na temat dźwięków, które staramy się oddać w naszych utworach i interpretacjach.

Odpowiedzią na setki komentarzy i reakcji z całego świata oraz dziesiątki publikacji, będzie debiutancka płyta zespołu TULIA. Wypełnią ją głównie niezwykle oryginalne wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło. Dziewczyny z TULII nie chcą jednak ograniczać się do interpretacji tylko cudzego repertuaru, w związku z tym, nie zabraknie też własnych kompozycji.

Wersja DeLux albumu zawiera 5 dodatkowych utworów w tym znany już wszystkim fanom TULII cover zespołu Depeche Mode Enjoy The Silence, czy też Nothing Else Matters zespołu Metallica.

Debiutancki album TULIA
Premiera: 25 maja 2018 roku

55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej
Od 8 do 10 czerwca 2018 roku
Opole

Dodaj komentarz