• 2018-05-21

10. WROsound

Tegoroczna odsłona festiwalu WROsoundu odbędzie się od 15 do 16 czerwca. Będzie skierowana do fanów muzyki, lifestylu, miłych wspomnień i hasztagów.

10. WROsoundu (źródło: materiały prasowe organizatora)

10. WROsoundu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Impreza po pierwsze zmienia porę roku (z grudnia na czerwiec), po drugie opuszcza mury Impartu, by przenieść się na jego podwórko i dać początek nowej tradycji – organizowania tego wydarzenia w schemacie open air. Organizatorzy wspierają festiwal na trzech filarach: świetnej muzyce, szybkiej i różnorodnej ofercie gastronomicznej (Gastro Nocki) oraz oprawie, która zostanie zbudowana zgodnie z oficjalnym hasłem tegorocznej edycji: #backyard. Dlatego tłem do wydarzeń muzycznych, a jednocześnie bohaterem drugoplanowym stanie się samo podwórko, które na dwa dni zamieni się w miejsce spotkań okraszonych dużą ilością hasztagów.

Kuratorem tegorocznej edycji został wrocławski septet EABS. Pod ich kuratelą tegoroczna edycja podąża w kierunku fuzji jazzu, hip-hopu, elektroniki i świeżych miejskich brzmień. Na scenie: polscy i zagraniczni artyści, którzy w większości zaprezentują nowy materiał. Między innymi EABS zagrają prapremierę swojego nowego albumu Slavic Spirits z gościnnym udziałem Tenderloniousa, Naphta And The Shamans premierowo pozwoli odsłuchać swojej drugiej płyty, a Tenderlonious & the 22archestra zagrają dzień po premierze swojego albumu The Shakedown. A każdy dzień festiwalowy zakończy podwórkowe silent disco, podczas którego swoje unikalne i bardzo różnorodne sety serwować będą polscy i zagraniczni dj.

Do współpracy dołączyli także rozpoznawalni gracze wrocławskiej sceny muzycznej, gastronomicznej, lifestylowej, którzy mają własną, wierną grupę odbiorców. Między innymi Gastro Nocki, które po spektakularnym sukcesie w 2017 roku opuściły Dworzec Świebodzki i rozpoczęły swoje tournée po Wrocławiu. A także RAPszalet, czyli projekt robiony przez przyjaciół i dla przyjaciół, którego proponuje rapowe brzmienia podane przez najlepszych wrocławskich (i nie tylko) selektorów. Powierzono im strefę plenerową na Placu Społecznym przed Impartem, do której wstęp – przez cały festiwal – jest wolny.

10. WROsound
Od 15 do 16 czerwca 2018 roku
Strefa Kultury Wrocław

Dodaj komentarz