New Media Night w Warszawie

19 maja odbędzie się New Media Night – nocny, wielkoformtowy pokaz mappingu podczas Nocy Muzeów 2018 w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

New Media Night (źródło: materiały prasowe organizatora)

New Media Night (źródło: materiały prasowe organizatora)

Odliczamy już dni do rozpoczęcia ósmej edycji Nocy Muzeów w PJATK. Na jedną noc frontowa ściana głównego budynku PJATK zamieni się w tło do projekcji – ogromna fasada rozświetli się, a elementy budynku zaczną wizualnie „tańczyć” w rytm muzyki. Wydarzenie tworzone jest przez studentów Pracowni Multimediów PJATK, którzy dostosują swoje animacje do powierzchni i architektury budynku tak, by budowały u widza subiektywne odczucie iluzji – mówi Filip Ostojski, kurator wydarzenia.

Powyższy efekt jest wynikiem rozpoczęcia współpracy pomiędzy Echo Innovation Space a Polsko Japońską Akademią Technik Komputerowych. Program ma na celu wsparcie projektów edukacyjnych oraz działań z zakresu najnowszych technologii, a także nauki w synergii ze sztuką.

Przypominamy iż, w programie tegorocznej Nocy Muzeów w PJATK znajdują się m.in: premierowe pokazy wizualizacji, prace dyplomowe z ubiegłego roku, najciekawsze projekty archiwalne oraz mapping interaktywny. Dzięki wykorzystaniu technologii Kinect, widz będzie mógł sam manipulować obrazami i geometrią wyświetlaną na budynku.

Echo Innovation Space to przestrzeń do rozwijania działań z zakresu sztuki, nowych mediów i technologii, dlatego współpraca z PJATK, która kształci twórców z obszaru sztuki nowych mediów oraz programistów, to konsekwentna realizacja założeń naszej fundacji. W Noc Muzeów zobaczymy niezwykły spektakl, który jest efektem dużej pracy, pomysłowości i zaangażowania najlepszych młodych specjalistów z tej dziedziny. Chcemy wspierać i promować właśnie takie talenty – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment, które jest współzałożycielem Echo Innovation Space.

Start pokazu: sobota, 19 maja, godz. 20:30, budynek Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych przy ul. Koszykowej 86. Premierowe projekcje od 22.00, artyści: Filip Ostojski, Olesia Pankiv, Jacek Walczak, Agnieszka Warcaba, Hubert Wencel, Martyna Werner, Damian Ziółkowski.

New Media Night
19 maja 2018 roku o godzinie 20.30
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Dodaj komentarz