• 2018-05-17

W Bydgoszczy wystąpi Terry Bozzio i jego perkusja-monstrum

Dwugodzinne „solo” perkusyjne na największej perkusji świata zabrzmi 1 czerwca na bydgoskim festiwalu Drums Fusion. „Mistrzem ceremonii” będzie Terry Bozzio, znany ze współpracy z Frankiem Zappą, Jeffem Beckiem i z docenionych przez krytyków solowych przedsięwzięć. Będzie to jedno z trzech, największych wydarzeń festiwalu, obok koncertów grupy Apocalyptica i zespołu Jana Garbarka.

Terry Bozzio (źródło: materiały prasowe organizatora)

Terry Bozzio (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert w Bydgoszczy będzie częścią europejskiej trasy An Evening With Terry Bozzio. Jego show to wieczór solowego bębnienia na maxa, podczas którego usłyszymy zarówno utwory z dawnych lat działalności tej perkusyjnej legendy, jak i improwizacje. Artysta zagra muzykę z najnowszego albumu Terry Bozzio Composer Series, który zawiera 59 różnorodnych kompozycji. Koncert będzie zupełnie darmowy – Bozzio zagra 1 czerwca w plenerze, na Wyspie Młyńskiej w centrum miasta.

O zestawie perkusyjnym Terry’ego nie mówi się po prostu „perkusja”. To „monstrualna rzeźba perkusyjna” złożona z kilkudziesięciu różnorodnych instrumentów.

A tak piszą o tym koncercie krytycy muzyczni:

Jeśli jeszcze nie widzieliście występu Terry’ego, nie macie pojęcia, na co się decydujecie! Bozzio jest muzykiem tajemniczym, który grając, hipnotyzuje publiczność i wciąga ją w swój świat, a tak się składa, że jego instrumentem jest właśnie perkusja.

Terry Bozzio jest w stanie sam sobie akompaniować sobie na bębnach basowych, równocześnie wyczarowując melodyjne solo i tym samym popisując się niebywałą koordynacją, pozwalającą na kompletną ekspresję muzyczną przy użyciu wyłącznie perkusji.

Apocalyptica i Garbarek

Podczas Drums Fusion wystąpią także dwie inne, wielkie gwiazdy. 30 maja odbędzie się koncert Jan Garbarek Group. Gigant światowego jazzu wystąpi w Bydgoszczy z Trilokiem Gurtu na perkusji.

Z kolei 2 czerwca na Wyspie Młyńskiej zagra słynna, fińska Apocalyptica z koncertem Plays Metallica by Four Cellos. Na perkusji wystąpi Mikko Siren.

Festiwal Drums Fusion. Terry Bozzio
Od 28 maja do 2 czerwca 2018 roku
Koncert Terry Bozzio: 1 czerwca 2018 roku
Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Dodaj komentarz