Polska Architektura XXL 2017 z DDJM i toprojekt

24 maja na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego odbędzie się finisaż wystawy Polska Architektura XXL 2017, podczas którego publiczność będzie miała okazję posłuchać dwóch ciekawych wykładów o budynkach nominowanych w tegorocznym plebiscycie. Arch. Paweł Görlich z pracowni projektowej DDJM zaprezentuje budynek Grupy Nowy Styl – Office Inspiration Centre w Krakowie, a arch. Karol i Marek Wawrzyniak opowiedzą o Rudym Domu w Rudach.

Office Inspiration Centre w Krakowie i Rudy Dom w Rudach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Office Inspiration Centre w Krakowie i Rudy Dom w Rudach (źródło: materiały prasowe organizatora)


Office Inspiration Centre projektu DDJM to trzykondygnacyjny budynek, który powstał dla jednej z bardziej znanych marek meblarskich. Mieści biura oraz salon pokazowy produktów firmy, ale nie tylko. Gmach służy również branży meblarskiej jako miejsce spotkań, debat, szkoleń, inspiracji. Obiekt miał być odpowiedzią na pytanie: „w jaki sposób stworzyć optymalną przestrzeń biurową, która wzmocni oraz pomoże wykorzystać potencjał firmy?” Czy tak jest tego dowiecie się na prezentacji arch. Pawła Görlicha z DDJM.

Rudy Dom w Rudach – to najpiękniejszy w Polsce budynek mieszkalny z cegły, tak zdecydowało jury, przyznając 7 marca 2016 roku tej budowli Brick Award 2017. Autorami projektu są architekci z pracowni to projekt: Marek Wawrzyniak, Karol Wawrzyniak, Izabela Groborz-Musik. Jak opowiadają sami twórcy, projekt musiał uwzględnić kilka elementów. Wymogi planu miejscowego nakazywały zwieńczenie domu dwuspadowym dachem; obecność w rodzinie dwóch rozbrykanych chłopców sugerowała rozplanowanie przestrzeni tak, aby ich każdy z domowników mógł się czuć tu dobrze i znaleźć spokój, a sąsiadujący z działką las zdeterminował układ budynku – chodziło o ot, aby wnętrza otwierały się na drzewa.

Wystawa, na której można zobaczyć ok. 60 prac nominowanych i nagrodzonych w Plebiscycie Polska Architektura 2017 otwarta jest od 10 maja. Całość podzielona jest na trzy główne kategorie: kubatura, wnętrza i krajobraz.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny (uczestników obowiązują zapisy) dostępne są na stronie organizatora, wortalu Sztuka Architektury.

Finisaż wystawy Polska Architektura XXL 2017
Spotkanie z architektami DDJM i toprojekt w Krakowie
24 maja 2018 roku o godzinie 16.30
Wydział Architektury i Sztuk Pięknych
Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego
Kraków

Dodaj komentarz