• 2018-05-17

Meshuggah na dwóch koncertach w Polsce

Zespół Meshuggah wystąpi 5 czerwca w krakowskim klubie Kwadrat oraz dzień później 6 czerwca w warszawskiej Progresji. Szwedzka grupa przyjedzie promować swój ostatni album The Violent Sleep of Reason.

Meshuggah (źródło: materiały prasowe organizatora)

Meshuggah (źródło: materiały prasowe organizatora)

Parafrazując tytuł słynnego filmu, to nie jest muzyka dla każdego. Matematyczna precyzja i techniczna finezja na najwyższym możliwym poziomie. Stacjonujący w Sztokholmie i obecny na świecie od już ponad 30 lat zespół Meshuggah, należy bowiem do tych, którzy nie dość, że kroczy własną, wcale niełatwą ścieżką, to jeszcze cały czas stara się eksperymentować, poszukiwać, dodawać do swego stylu nowe składniki.

Kapela nie tworzy przebojów, utworów łatwych do przyjęcia, banalnych. Szwedzi naprawdę głęboko wzięli sobie do serca to, że trzeba robić to, co się czuje, a muzyka ma przede wszystkim wywoływać w słuchaczu określone emocje, poruszać go, frapować, nawet przerażać.

Zespół Meshuggah powstał w 1987 roku w stolicy Szwecji i przez pierwszych parę lat istnienia, orbitował wokół technicznego death metalu. Wydając, chociażby takie smakowitości jak Destroy, Erase, Improve i Chaosphere. W XXI wieku nastąpiła ewolucja stylu szwedzkiej grupy. Nowe muzyczne wcielenie, oparte na partiach gitar Fredrika Thordendahla i Martena Hagströma, do zagrywek perkusyjnych Tomasa Haake, określono słowem „djent”.

Choć granie Meshuggah nigdy lekkie, łatwe i przyjemne nie było, muzyka formacji została doceniona na całym świecie, nawet na bardzo konkurencyjnym rynku amerykańskim. Komplementowali ich między innymi muzycy Metalliki. Dwa ostatnie wydawnictwa Szwedów, Koloss i The Violent Sleep Of Reason, w regularnym notowaniu Billboardu znalazły się na wysokim 17. miejscu. Drugi z wymienionych materiałów Meshuggah będzie promować w Polsce.

Meshuggah
5 czerwca 2018 roku, Klub Kwadrat w Krakowie
6 czerwca 2018 roku, Klub Progresja w Warszawie
Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR