Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY to jedna z najważniejszych w kraju imprez promujących literaturę nie tylko dla maluchów, ale także dla nastolatków. Odbędą się już po raz dziewiąty i potrwają od 25 do 27 maja we Wrocławskim Centrum Kongresowym (RCTB), w sąsiedztwie Hali Stulecia, Muzeum Sztuki Współczesnej (Pawilon Czterech Kopuł), Ogrodu Japońskiego i Fontanny Multimedialnej oraz dwa kroki od ZOO i Afrykarium.

(źródło: materiały prasowe organizatora)

(źródło: materiały prasowe organizatora)

DOBRE STRONY to okazja, by poznać ofertę najlepszych wydawnictw w Polsce stawiających na literaturę dla dzieci i młodzieży. Można spodziewać się także stoisk z grami i nowoczesnymi pomocami naukowymi oraz oryginalnymi, kreatywnymi zabawkami.

Na najmłodszych czytelników oraz młodzież już od piątku będą czekać liczne atrakcje. Szczególnie warto zwrócić uwagę na bogatą ofertę warsztatów artystycznych inspirowanych literaturą, które będą się odbywać w specjalnie przygotowanej strefie zabaw prowadzonej przez Tęczówka Studio Natalia Talarek-Oswald.

Nie zabraknie również spotkań z autorami i ilustratorami. Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia.

25 maja, podczas targów, ogłoszony zostanie laureata prestiżowej Nagrody DOBRE STRONY ufundowanej przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Celem Konkursu jest promocja najbardziej wartościowych książek dla dzieci i młodzieży. Nagroda w wysokości 20.000 złotych przyznawana jest corocznie w dwóch kategoriach za najlepszą książkę dla dzieci i najlepszą książkę dla młodzieży.

Ocenie Jury podlegają książki wydane w języku polskim po raz pierwszy w okresie od 1 maja roku poprzedzającego targi do 1 maja bieżącego roku. Nagroda trafi do Wydawcy, którego książka zostanie uznana za doskonałą pod względem literackim, plastycznym, merytorycznym i edytorskim.

Wszystkie książki nominowane w tym roku do Nagrody DOBRE STRONY oraz nagrodzone przez Jury będą dostępne na targach.

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY
Organizator: Wrocławski Dom Literatury
Od 25 do 27 maja 2018 roku
Wrocławskie Centrum Kongresowe (RCTB)

Dodaj komentarz