• 2018-05-16

Mariusz Kwiecień i Joanna Woś razem na Gali Operowej

Słynny baryton, należący do światowej czołówki śpiewaków operowych – Mariusz Kwiecień i znana sopranistka – Joanna Woś, wystąpią już 27 maja w Filharmonii Łódzkiej.

Mariusz Kwiecień (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mariusz Kwiecień (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas wspólnego koncertu wykonają najpiękniejsze arie i duety z oper takich mistrzów bel canta jak Gioacchino Rossini, Gaetano Donizetti i Vincenzo Bellini.

Artyści zaprezentują zgromadzonej publiczności między innymi fragmenty Cyrulika sewilskiego, Łucji z Lammermooru i Purytan. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej wystąpi pod batutą uznanej dyrygentki, Agnieszki Nagórki. Połączenie tak wyjątkowych talentów i osobowości na jednej scenie to niecodzienne wydarzenie dla wszystkich melomanów.

Joanna Woś (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Woś (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mariusz Kwiecień regularnie koncertuje w najbardziej prestiżowych teatrach operowych na świecie – Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Covent Garden w Londynie, Lyric Opera w Chicago, Opera Wiedeńska czy Opera Paryska, to tylko niektóre z nich. Joanna Woś to primadonna łódzkiego Teatru Wielkiego, współpracująca z tak renomowanymi teatrami operowymi jak Opera Narodowa w Warszawie, londyński Royal Festival Hall, frankfurcka Alter Oper czy berlińska Deutsche Oper. Jej nadzwyczajne warunki głosowe sprawiają, że każdy występ to niepowtarzalny, muzyczny spektakl.

Mariusz Kwiecień i Joanna Woś – Gala Operowa
27 maja 2018 roku, godz. 19.00
Filharmonia Łódzka

Dodaj komentarz