Sztuka bez banicji – finisaż Art. Out. Nadodrze

19 maja w CRZ Krzywy Komin będzie można oglądać prace artystów, outsiderów wyrażających swoje uczucia, emocje, opowiadających swoją historię w sposób niezwykle twórczy. Dzieła składające się na wystawę to zbiór nieoczywistych prac o różnorodnej tematyce i formie.

Art. Out. Nadorze, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Art. Out. Nadorze, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyjątkowość wystawy Art. Out. Nadodrze, stanowią dzieła których nie podziwia się na co dzień w muzeach czy galeriach. Składają się na nią pracę nieprofesjonalnych artystów zrzeszonych wokół organizacji działających na terenie wrocławskiego Nadodrza. Autorzy dzieł to osoby zagrożone wykluczeniem społecznym oraz mieszkańcy osiedla uczęszczający na zajęcia rozwijające i kształtujące kreatywność. Wystawa wyraźnie obrazuje to jak społeczność skazana przez wielu na niepowodzenie może nas pozytywnie zaskoczyć. Artyści wykorzystują materiały pochodzące z recyklingu: drzwi, futryny ram okiennych, elementy dachu i wiele innych nieoczywistych materiałów. Nie da się w kilku słowach opisać jakie emocje wzbudzają stworzone przez nich niezwykłe stoły – ogrody, symboliczne mandale na plastrach drewna, oryginalna ceramika czy osobliwe malarstwo. Tę wystawę trzeba zobaczyć na własne oczy. Z pewnością gdyby nie zostało wspomniane, że dzieła powstały spod rąk tej grupy ludzi większość zostałaby odebrana jak dzieła wielkich artystów z całego świata. Wystawa powstała w wyniku współpracy z Miserart – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia, Młodzieżowym Ośrodkiem Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień dla Młodzieży MONAR oraz Ośrodkiem Kulturalnej Animacji Podwórkowej OKAP.

Uczestnictwo w finisażu Art. Out. Nadodrze to idealna okazja, aby spojrzeć na zjawisko wykluczenia społecznego pod innym kątem. Dzieła ludzi skreślonych przez wielu z najróżniejszych powodów to dowód na to, że sztuka jest czynnikiem łączącym wszystkich niezależnie od różnic jakie nas dzielą. Wystawę będzie można oglądać w CRZ Krzywy Komin od godziny 17.00.

Sztuka bez banicji – finisaż Art. Out. Nadodrze
Finisaż: 19 maja 2018 roku od 17.00
CRZ Krzywy Komin
Wrocław

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR