Raj na ziemi – konkurs na reportaż

Program edukacyjny „Raj na ziemi” ogłasza konkurs na reportaż o spotkaniu kultur skierowany do początkujących reportażystów pod hasłem: “PALMA WARSZAWSKA. Drzewo poznania obcego i swojego”.

Raj na ziemi, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Raj na ziemi, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy czekają na kolejne pomysły tekstów reporterskich na temat szeroko pojętej różnorodności: społecznej, kulturalnej, językowej, z którą zetknęliście się w Warszawie. Jury wyłoni trzy najciekawsze pomysły. Następnie ich autorzy wejdą w rolę Uczniów i przez trzy miesiące będą pracowali nad swoim tekstem z Mistrzami reportażu: Włodzimierzem Nowakiem, Katarzyną Surmiak-Domańską i Grzegorzem Szymanikiem. Najlepszy reportaż poznamy w październiku podczas tegorocznej gali wręczenia Nagrody im. Beaty Pawlak. Nagrodą jest publikacja na łamach Dużego Formatu.

Konkurs odbywa się w ramach projektu edukacyjnego „Raj na ziemi”. To całoroczny, oparty na literaturze faktu, program, który upowszechnia ideę Nagrody im. Beaty Pawlak: popularyzuje działania i teksty dotyczące styku kultur, religii i cywilizacji.

Beata Pawlak – polska dziennikarka, reportażystka, autorka książek, mistrzowsko łączyła wiedzę z wrażliwością, pasję z odpowiedzialnością, pracowitość z niezwykłą determinacją, by objaśniać ten świat. W 2002 roku podczas półrocznej podróży po Azji zginęła w zamachu terrorystycznym na Bali. Od 15 lat przyznawana jest nagroda jej imienia.

Szczegółowe informację na temat regulaminu konkursu znajdują się na stronie organizatorów.

Raj na ziemi – konkurs na reportaż
Zgłoszenia do 31 maja 2018 roku

Dodaj komentarz