• 2018-05-15

Pamiętajmy o Osieckiej

Ruszył nabór do 21. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Pamiętajmy o Osieckiej. Tegoroczna odsłona jest wyjątkowa – po raz pierwszy zorganizuje ją zespół Teatru Nowego w Poznaniu we współpracy z Fundacją Okularnicy. Organizatorzy zapraszają do udziału amatorów i zawodowców, solistów oraz zespoły. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja.

(źródło: materiały prasowe organizatora)

(źródło: materiały prasowe organizatora)

Wysłuchanie wszystkich napisanych przez Agnieszkę Osiecką piosenek zajęłoby – bez przerw na sen – mniej więcej tydzień. Możliwość doboru repertuaru z ponad 2000 utworów sprawia, że Festiwal Pamiętajmy o Osieckiej ma zapewnioną długowieczność. Mówiąc wprost – Osiecka raczej nie może nam się znudzić; Osiecka wciąż będzie nas zaskakiwać – mówi Piotr Kruszczyński, dyrektor Teatru Nowego w Poznaniu. – Przejmując organizację Festiwalu od Fundacji „Okularnicy”, odczuwam brzemię wielkiej odpowiedzialności, ale i – wraz z uczestnikami 21. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego – niezwykłą ciekawość odkrywania. Zapraszam Państwa do Teatru Nowego w Poznaniu na spotkanie z doskonale znaną i z całkiem nieznaną, ale zawsze fascynującą twórczością Agnieszki Osieckiej.

Udział w 21. edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” to jedyna w swoim rodzaju muzyczna przygoda i okazja dla młodych wokalistów, by zaprezentować swoją wrażliwość i talent. Finaliści będą mogli zaśpiewać m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, w radiowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej oraz w Teatrze Nowym w Poznaniu. Przed nimi szansa na zaprezentowanie się stałej, niezwykle życzliwej publiczności oraz koncerty ze znakomitym składem muzycznym.
Dla zwycięzców Konkursu, jak co roku, przygotowano nagrody pieniężne i rzeczowe. Nagroda główna to 20 tysięcy złotych.

Aby wziąć udział w wyjątkowym, wieloetapowym konkursie wokalnym, wystarczy mieć ukończone 16 lat, przygotować interpretacje dwóch piosenek autorstwa poetki i wypełnić kartę zgłoszeniową. Więcej informacji o konkursie, regulamin i formularz karty zgłoszeniowej znajdują się na stronie internetowej Teatru Nowego w Poznaniu.

Pamiętajmy o Osieckiej
Zgłoszenia: do 31 maja 2018 roku
I etap konkursu
Od 11 do 13 czerwca 2018 roku
Studio Muzyczne Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie
II etap Konkursu
Od 6 do 12 sierpnia 2018 roku
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie
III etap Konkursu
Koncert: 19 października 2018 roku
Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie
Koncert finałowy: 20 października 2018 roku
Studio Muzyczne PR im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie
Ceremonia wręczenia nagród i koncerty galowe
Od 26 do 28 października 2018 roku
Teatr Nowy w Poznaniu

Dodaj komentarz