Krytyczne wydanie Lalki Bolesława Prusa – konferencja i spotkanie

24 maja w Głównej Księgarni Naukowej im. B. Prusa w Warszawie odbędzie się spotkanie połączone z konferencją prasową poświęcone najnowszemu, krytycznemu wydaniu flagowej powieści Bolesława Prusa Lalka.

Krytyczne wydanie Lalki Bolesława Prusa – konferencja i spotkanie (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Krytyczne wydanie Lalki Bolesława Prusa – konferencja i spotkanie (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Książka jest kolejną pozycją ukazującą się nakładem Wydawnictwa Episteme i Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza w ramach edycji krytycznej Pism wszystkich Bolesława Prusa. To ogromne przedsięwzięcie wydawnicze realizowane od 2014 roku zakłada publikację całej spuścizny literackiej Bolesława Prusa (łącznie 70 tomów).

Najnowsze wydanie powieści jest okazją do przybliżenia czytelnikom tego epokowego w literaturze polskiej dzieła. W spotkaniu udział wezmą edytorzy Lalki – prof. Józef Bachórz (UG) i dr hab. Beata Utkowska (UJK), którzy opowiedzą o wyzwaniu jakim było przywrócenie powieści pierwotnego kształtu, najbardziej zbliżonego do oryginalnej wersji tekstu.

Lalka to najbardziej warszawska powieść w historii polskiej literatury. O portrecie miasta opowie Adrian Sobieszczański, przewodnik po Warszawie specjalizujący się w oprowadzaniu po mieście śladami bohaterów powieści. Marcin Fedorowicz, przewodnik i organizator spacerów po Lublinie Bolesława Prusa, przybliży lubelskie korzenie Lalki i oprowadzi po mieście młodości Prusa.

Krytyczne wydanie Lalki Bolesława Prusa – konferencja i spotkanie
24 maja 2017 roku, godz. 17.30
Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 7
Wydawnictwo Episteme

Dodaj komentarz