Studio Otwarte

Artyści rezydenci oraz zespół U–jazdowskiego zapraszają 15 maja na wydarzenie Studio Otwarte. Będzie to okazja, aby odwiedzić rezydentów w przestrzeniach, w których pracują na co dzień, poznać ich praktyki artystyczne oraz projekty, które realizują w trakcie swoich pobytów twórczych w Warszawie. Wydarzenie ma charakter niepubliczny, dla zaproszonych gości.

Identyfikacja Queer 2 Peer Cine Club, Werker Collective z wykorzystaniem zdjęcia: MCLUHAN IS NIET DOOD / Witte Krant nummer 8 / Amsterdam, Berlin, London, New York, 1968 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Identyfikacja Queer 2 Peer Cine Club, Werker Collective z wykorzystaniem zdjęcia: MCLUHAN IS NIET DOOD / Witte Krant nummer 8 / Amsterdam, Berlin, London, New York, 1968 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program:

Juan Duque (Kolumbia/Belgia)
W ramach rezydencji w U–jazdowskim bada miejski pejzaż Warszawy, przeprowadzając negocjacje fizyczne wobec przestrzeni, przedmiotów, architektury oraz ciał. W parku przed Zamkiem Ujazdowskim stworzy instalację w ramach projektu Ogród Miejski Jazdów.
15 maja, godz. 11:00–19:00

Karolina Ferenc (Polska)
Podczas rezydencji w U–jazdowskim stworzyła w Cysternie przed Zamkiem Ujazdowskim paralaboratorium, w którym eksperymentuje, pracując z glebą. Zamysłem projektu jest ukazanie w ciekawy i pobudzający wyobraźnię sposób najważniejszych właściwości żywej gleby. Podczas rezydencji poprowadzi również 19 maja warsztaty dla dzieci i dorosłych.
15 maja, godz. 10:00–16:00

Christopher Füllemann (Szwajcaria)
Artysta mieszkający i pracujący w Zurichu i Londynie. Swoją rezydencję w Warszawie chce poświęcić pracy wspólnotowej, szczególnie w obszarze rzeźby i instalacji przestrzennej.
15 maja, godz. 13:00–17:00

Karol Tymiński (Polska)
Performer i choreograf. W swoich pracach ciało traktuje jako przedmiot i instrument. Przedmiotem eksperymentów artysty są cielesne ograniczenia i procesy. W czasie rezydencji, realizowanej w ramach projektu Sprzężenia zwrotne – nadawanie i przyjmowanie formy pracuje nad nowym spektaklem Ogrodnik, którego publiczne prezentacje odbędą się 26 i 27 maja w U–jazdowskim.
15 maja, godz.  12:00–14:00

Kolektyw Werker (Marc Blesa i Rogier Delfos) (Holandia)
Amsterdamski duet zajmujący się badaniem reprezentacji pracy oraz nieprofesjonalnych praktyk dokumentalnych. W kwietniu i maju artyści prowadzą cotygodniowe spotkania klubu filmowego Queer 2 Peer Cine Club w Pracowni, nowej przestrzeni U–jazdowskiego na parterze z księgarnią. Cztery spotkania i praca klubu skupiają się na wymagających pilnej uwagi aspektach rzeczywistości queer: mieszkalnictwie, pracy wychowawczej, rodzinie, życiu zawodowym, mass mediach, sporcie, rewolucji i pożądaniu.
15 maja, godz.  12:00–18:00

Maria Zimpel (Polska)
Tancerka i choreografka. Poszukuje form ruchowych badających granice fizyczności. Interesują ją niecodzienne relacje oraz zależności między dźwiękiem a ruchem. W czasie rezydencji, realizowanej w ramach projektu Sprzężenia zwrotne – nadawanie i przyjmowanie formy pracuje nad nowym spektaklem Ciało i fikcja, którego publiczne prezentacje odbędą się 23 i 24 maja w U–jazdowskim.
15 maja, godz.  15:00–19:00

Ania Nowak (Polska)
Artystka działająca na styku sztuk performatywnych i wizualnych. Obecnie zajmuje ją miłość jako strategia generowania wiedzy oraz potencjał niuansu i niedomówień w produkcji znaczeń i praktyce ucieleśniania. W czasie rezydencji, realizowanej w ramach projektu Sprzężenia zwrotne – nadawanie i przyjmowanie formy pracuje nad nowym spektaklem Bez tytułu 3. Niestety, w dniu Studia Otwartego artystka nie będzie miała możliwości spotkać się z widzami 26 i 27 maja w U–jazdowskim.

Kem (Polska)
Jest niezależną przestrzenią projektową zorientowaną na nowe metody i strategie choreografii oraz performansu. W 2018 roku swoje zainteresowania będzie rozwijać podczas specjalnej rezydencji artystycznej w ramach programu performatywnego Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
15 maja, godziny do ustalenia indywidualnie

Studio Otwarte
15 maja 2018 roku
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie

Dodaj komentarz