• 2018-05-11

Brodka Unplugged, Hańba i Noc Klubowa

Już 23 czerwca cały Kraków będzie śpiewać i tańczyć. Kolejnymi artystami Wianków – Święta Muzyki, wydarzenia uwielbianego przez mieszkańców i turystów, są Brodka w odsłonie Unplugged i obsypana nagrodami Hańba!. Wśród wielu atrakcji nie zabraknie też tradycyjnej Nocy Klubowej.

Wianki – Święto Muzyki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wianki – Święto Muzyki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Brodka powraca na Wianki, ale w zupełnie innej odsłonie i lokalizacji. W 2018 roku zagra na Scenie Krakowskiej u stóp Wawelu wykonując swój repertuar w wersji Unplugged – nagrany podczas jej słynnego koncertu dla MTV nagranego 12 kwietnia w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. To jedna z niewielu okazji, żeby usłyszeć artystkę w tej wyjątkowej odsłonie.

Na tej samej scenie wystąpi Hańba!, wyróżniona w tym roku Paszportem Polityki za album Będą bić!. Krakowscy muzycy kontynuują na nim swoją fikcyjną muzyczną opowieść, w której punk rock nie powstał w latach 70., lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej. Jak zawsze pomagają im w tym międzywojenni poeci oraz podwórkowe instrumentarium.

Wianki – Święto Muzyki nie byłyby pełne bez Nocy Klubowej. Jak zawsze – będzie różnorodnie i tanecznie. W tym roku weźmie w niej udział aż sześć klubów. W Forum Przestrzenie zagraj rewelacyjna, funkowo-kosmiczna formacja P.Unity, o której jest coraz bardziej głośno. Etnicznie będzie w Strefie, gdzie zagrają Kapela Maliszów, jedno z największych odkryć polskiej sceny muzycznej, oraz Dola + Swada ze słowiańskimi pieśniami tradycyjnymi. Następnie Strefa zaprasza na etno-potańcówkę. Pod adres Szpitalna 1, gdzie mieści się klub o tej samej nazwie, trafią zapewne wszyscy miłośnicy muzyki elektronicznej. Zagrają tam: słynna amerykańska artystka Via App, Chino, Olivia, Catch_22, Dj Szy, Virtual Geisha i Discomule. Prozak 2.0 wyróżnia się kobiecym line-upem. Zagrają tam Neen, LayDj, ZuzaOk, a także Meg i Senthia. Towarzyszyć będą im mężczyźni – weteran Kuba Sojka, Clockwork i Control. Na Rynku Głównym odwiedzić będzie można jeszcze Pasaż, gdzie zagrają Phil Jensky, Not So Pro, Areg V, Blezz, Peetee S i SQB!. Natomiast na Kazimierzu tańczyć do białego rana będzie można w klubie Serce, gdzie znana Techno Rączka zaprosiła Dja Octopusa, Anatomy Of Mashup, Chateau Shatter, Spajdera Jeruzalem, Dj Kuboka, Kolę, Wojtek Polok oraz gks_championfamily.

Wszystkie wydarzenia w ramach Wianków – Święta Muzyki są bezpłatne.

Wianki – Święto Muzyki
23 czerwca 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz