Uwaga, Kielce! Raz, dwa, Piekoszowska!

W Kielcach rusza projekt Raz, dwa, Piekoszowska!  dotyczący przyszłego zagospodarowania terenów w obszarze al. Jerzego Szajnowicza-Iwanowa, ul. Piekoszowskiej i ul. Starowiejskiej. Urząd Miasta w Kielcach, Idea Kielce oraz Instytut Dizajnu zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w konsultacjach społecznych.

(źródło: materiały prasowe ID Kielce)

(źródło: materiały prasowe ID Kielce)

Przedmiotem konsultacji będą dwie kwestie:

  1. Kształt i sposób funkcjonowania parkingu wielopoziomowego na rogu ul. Grunwaldzkiej i Jerzego Szajnowicza-Iwanowa;
  2. Zagospodarowanie terenów na południe od ul. Piekoszowskiej.

W sprawie parkingu mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się w dwóch punktach konsultacyjnych: 12 maja w godzinach od 10.00 do 14.00 przy ul. Edwarda Meissnera (obok Biedronki) oraz 15 maja w godzinach od 16.00 do 18.00 na skwerze przy ul. Króla Władysława Jagiełły.

Sugestie i uwagi dotyczące zagospodarowania terenów na południe od ul. Piekoszowskiej będzie można przedstawić w trzecim punkcie – przed Kościołem pw. Św. Hiacynty i Franciszka – 13 maja w godzinach od 9.30 do 12.00 oraz 15.30 do 19.00.

W programie projektu przewidziano również warsztaty. 17 maja w godzinach od 18.00 do 20.00 w Szkole Nr 25 przy ul. Jurajskiej 7 ich uczestnicy będą rozmawiać o atmosferze, która będzie panować na wyznaczonym obszarze. Na czterech makietach, za pomocą przygotowanych puzzli, mieszkańcy przy asyście specjalistów będą mogli stworzyć własną wizje terenu.

Projekt realizowany jest przez Urzędu Miasta Kielce, IDEA Kielce oraz Instytut Dizajnu w Kielcach.

Raz, dwa, Piekoszowska!
Organizatorzy: Urząd Miasta Kielce, IDEA Kielce, Instytut Dizajnu w Kielcach
Od 12 do 17 maja 2018 roku
Kielce

Dodaj komentarz