Wrocławski Strain promuje drugą płytę

Doceniani przez krytyków godni reprezentanci rasowego, klasycznego rocka na Dolnym Śląsku wydają drugą płytę Blooming. Zespół Strain zaprosił do udziału w nagraniu Marka Piekarczyka, który gościnnie zaśpiewał w utworze Ucieczki. Na koncert promujący płytę zespół zaprasza dzień po premierze – 12 maja do Starej Piwnicy we Wrocławiu.

Strain (źródło: materiały prasowe)

Strain (źródło: materiały prasowe)

Blooming Strain to podsumowanie ponad trzech lat doświadczeń zespołu od wydania pierwszej płyty. Piosenki wynikają nadal z tej samej prostej emocji, która od samego początku stanowiła bazę twórczości grupy. Materiał z Blooming jest bardziej przemyślany, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, a Strain pozostaje wierny swoim korzeniom i nadal czerpie z lat siedemdziesiątych.

Główną inspiracją zespołu Strain jest muzyka lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i to na czym się opierała – blues. Muzycy stawiają sobie za cel „poszukiwanie i tworzenie nowej jakości w tak już wyeksploatowanym rock’n'roll ‘u raz przywołanie ducha tych minionych lat”. Od roku 2012 Strain regularnie koncertuje, posiada na swoim koncie ok. 200 występów klubowych, plenerowych i telewizyjnych w Polsce oraz w Niemczech. Zespół grał wielokrotnie wspólnie z formacjami TSA, Acid Drinkers i Luxtorpeda oraz dzielił sceny z takimi międzynarodowymi markami jak Saxon, Black LabelSociety czy Blues Pills. Obecnie formacja daje kilkadziesiąt występów rocznie.

Skład zespołu:

  • Mateusz Galecki – śpiew, gitara,
  • Rafał Zakrzewski – gitara, śpiew,
  • Adam Rajczyba – gitara basowa,
  • Natan Żakowicz – perkusja

Strain | Blooming
Premiera: 11 maja 2018 roku

Dodaj komentarz