• 2018-05-09

Joanna Kos-Krauze w finale Polish Cinema for Beginners

Już w najbliższy czwartek, 10 maja, w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędzie się finałowy pokaz 10. sezonu Polish Cinema for Beginners. Gościem specjalnym projekcji filmu Plac Zbawiciela będzie jego reżyserka – Joanna Kos-Krauze.

Joanna Kos-Krauze, fot. Polish Cinema for Beginners (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Kos-Krauze, fot. Polish Cinema for Beginners (źródło: materiały prasowe organizatora)

Odbywająca się pod hasłem Family Matters, 10. edycji Polish Cinema for Beginners skupia się na filmowych obrazach polskiej rodziny. W programie znalazły m.in. klasyk polskiego kina – Życie rodzinne Krzysztofa Zanussiego, komediowe przedstawienia rodziny w Rewersie Borysa Lankosza i Moich córkach krowach Kingi Dębskiej czy Komunia Anny Zameckiej, czyli pierwszy od inauguracji projektu w 2012 roku film dokumentalny w programie PCFB. 10 maja, na finał sezonu, widzowie zobaczą Plac Zbawiciela  Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze – przejmujący obraz z życia współczesnej polskiej rodziny.

Bohaterowie Placu Zbawiciela, Bartek (Arkadiusz Janiczek) i Beata (wielka rola Jowity Budnik), są młodym małżeństwem z dwójką dzieci. Mieszkają w centrum Warszawy, przy Placu Zbawiciela, czekają jednak na przeprowadzkę do nowego mieszkania. Nieoczekiwane problemy krzyżują plany, wystawiając ich związek na próbę. Nagrodzony Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni obraz stał się jednym z najważniejszych polskich filmów poprzedniej dekady.

Pokaz połączony będzie ze spotkaniem z współreżyserką filmu, Joanną Kos-Krauze. Kos-Krauze, poza Placem Zbawiciela jest także współautorką obsypanych nagrodami filmów: Ptaki śpiewają w Kigali, Papusza, czy Mój Nikifor. Spotkanie poprowadzi Adam Kruk – krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI, autor koncepcji programowej PCFB.

Bilety na pokaz Placu Zbawiciela w Kinie Nowe Horyzonty nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie kina. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa.

Pokaz Placu Zbawiciela z udziałem Joanny Kos-Krauze
Finał 10. sezonu Polish Cinema for Beginners
10 maja 2018 roku o godzinie 19.30
Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Dodaj komentarz