Czytanie performatywne fragmentów Pana Tadeusza

10 maja w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, w ramach programu wydarzeń towarzyszących wystawie Księgi Pana Tadeusza, odbędzie się czytanie poematu Adama Mickiewicza.

Irena Rybicka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Irena Rybicka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Będzie można usłyszeć fragmenty poematu w interpretacji Ireny Rybickiej – aktorki od dziewiętnastu lat związanej z Wrocławskim Teatrem Współczesnym, która w dorobku ma około siedemdziesięciu ról teatralnych oraz współpracę z reżyserami takimi jak Anna Augustynowicz, Piotr Cieplak, Michał Zadara, Jan Klata czy Krystyna Meissner.

Wstęp na czytanie jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy zachęcają do wcześniejszego odbioru wejściówek dostępnych w kasach muzeum lub dokonywania rezerwacji mailowych.

Irena Rybicka (ur. 1957) – 38 lat na scenie, w dorobku aktorskim około 70 ról. Od 19 lat związana z Wrocławskim Teatrem Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego. Zdobyła wiele nagród aktorskich, w tym: za rolę Żony w Życiu Wewnętrznym Marka Koterskiego (1989); za rolę Klary Zachanassian w spektaklu Wizyta starszej pani Friedricha Durrenmatta (1995). Otrzymała Medal Gloria Artis nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytanie performatywne fragmentów Pana Tadeusza
10 maja 2018 roku, godz. 17.00
Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Dodaj komentarz