Projektowanie wszędzie. Art for business and society

Od maja do sierpnia Wydział Wzornictwa ASP Warszawa będzie obchodzić 40-lecie powstania. W programie: trzy wystawy, konferencja międzynarodowa oraz publikacja wydawnictw: monografii i katalogów wystaw.

„Projektowanie wszędzie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Projektowanie wszędzie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Założycielami wydziału byli projektanci i artyści tej miary jak Jerzy Sołtan (asystent Le Corbusiera), Lech Tomaszewski, Jacek Sempoliński, Andrzej J. Wróblewski. Dla publiczności zapewne zaskoczeniem będzie jak innowacyjne projekty powstawały w historii powojennej Polski i powstają aktualnie w kręgu projektantów związanych z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, w jak dużym stopniu Ci projektanci i artyści tworzyli i tworzą nasze codzienne otoczenie. Przygotowywane wystawy i wydawnictwa zaprezentują setki najważniejszych realizacji projektowych pracowników i absolwentów Wydziału.

Dzisiaj Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie jest największą uczelnią artystyczną w kraju. Kształci na dziewięciu wydziałach artystów i projektantów, których twórczość jest znana w kraju i za granicą. Pracownicy i absolwenci Wydziału Wzornictwa od lat projektują i wdrażają projekty dla przemysłu, współpracują z producentami i rzemieślnikami, tworzą samodzielne studia projektowe, powołują do życia własne marki produktowe, projektują przestrzeń miejską, wnętrza budynków publicznych. Wydział bierze udział w dziesiątkach działań współpracując z instytucjami społecznymi, władzami dzielnic, zakładami przemysłowymi i instytucjami kultury, współtworząc przestrzeń dla działań tożsamościowych miasta. Projektanci wykształceni na tym wydziale od momentu powstania uczelni dają ogromny i znakomity wkład w budowę kraju, zarówno w obszarze kultury materialnej jak i w budowaniu wizerunku Polski.

Wydział Wzornictwa w międzynarodowym rankingu wydziałów projektowych Red Dot Design w 2013 roku zajął 13. miejsce na półkuli północnej. Jego pracownicy i absolwenci realizują projekty na całym świecie; dla przemysłu, dla instytucji państwowych, dla ważnych przestrzeni miejskich.

Wydarzenia z cyklu Projektowanie wszędzie. Art for business and society:

Projektowanie wszędzie
Od 12 maja do 2 czerwca 2018 roku
Wernisaż: 11 maja 2018 roku, godz. 19.00
Galeria Salon Akademii

Miejsce artysty
Od 14 maja do 10 czerwca 2018 roku
Wernisaż: 14 maja 2018 roku, godz. 18.00
Kordegarda. Galeria Narodowego Centrum Kultury w Warszawie

Przestrzeń niewysłowiona. Jerzy Sołtan – Lech Tomaszewski – Andrzej Jan Wróblewski
Od 22 maja do 8 sierpnia 2018 roku
Wernisaż: 21 maja 2018 roku, godz. 19.00
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie

Fair Design 2018 | Nadmiar
II Międzynarodowa Konferencja Teorii i Krytyki Designu
Od 18 do 19 maja 2018 roku
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Projektowanie wszędzie. Art for business and society 
Organizatorzy: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Instytut Wzornictwa Przemysłowego
Od 11 maja do 8 sierpnia 2018 roku

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR