• 2018-05-07

Nasi soliści z Filharmonii Kaliskiej

18 maja Filharmonia Kaliska zaprasza na koncert pt. Nasi soliści, podczas którego muzycy orkiestry tej instytucji wejdą w nową rolę – choć wcale im nie obcą.

(źródło: materiały prasowe organizatora)

(źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Łyszczorz od kilku lat gra w orkiestrze oraz prowadzi koncerty edukacyjne. Sonia Kusiak, Agnieszka Nowak, Martyna Sołtys i Celina Baran dołączyły do orkiestry Filharmonii Kaliskiej na początku sezonu artystycznego. Ci młodzi artyści to bardzo dobrzy instrumentaliści, którzy doskonale czują się również w roli solistów.

Koncert Nasi soliści to bogaty program i mnóstwo artystycznych emocji. Flecistki zaprezentują kolejno Koncert D-dur Carla Reinecke (Sonia Kusiak) oraz Fantazję na tematy z opery Carmen G. Bizeta Francoisa Borne (Agnieszka Nowak). Nasz najmłodszy muzyk, Martyna Sołtys, Koncert d-moll na wiolonczelę i orkiestrę Edouarda Lalo. Altowiolistka Celina Baran wykona Romans F-dur na altówkę i orkiestrę Maxa Brucha. Piotr Łyszczorz i Maria Szymkiewicz zaprezentują Duet koncertujący na tematy z opery Purytanie V. Belliniego Giovanniego Bottesiniego. Całości dopełni Polonez na stulecie niepodległości Polski Mirosława Przędzika, badacza życia muzycznego Kalisza.

Wykonawcy:
Sonia Kusiak – flet,
Agnieszka Nowak – flet,
Martyna Sołtys – wiolonczela,
Celina Baran – altówka,
Piotr Łyszczorz – wiolonczela,
Maria Szymkiewicz – kontrabas,
Mirosław Przędzik,
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej,
Radosław Droń – dyrygent,
Danuta Synkiewicz – słowo o muzyce.

Koncert pt. Nasi soliści
18 maja 2018 roku o godzinie 19.30
Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu

Dodaj komentarz