9. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony

W tym roku Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony rozpoczną się w 25 maja we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia i potrwają do 27 maja.

9. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony (źródło: materiały prasowe)

9. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony (źródło: materiały prasowe)

Tradycyjnie będą okazją do wspólnego, kreatywnego spędzenia czasu z dziećmi i wyboru atrakcyjnego, ale i mądrego książkowego prezentu na Dzień Dziecka. Tym razem termin targów zbiegnie się również z Dniem Matki, dlatego w programie organizatorzy przewidują specjalne niespodzianki dla mam, które przyjdą na Dobre Strony ze swoimi pociechami. Lokalizacja imprezy, w sąsiedztwie Fontanny Multimedialnej, Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Zoo i Afrykarium, daje możliwość zaplanowania wyjątkowo atrakcyjnego rodzinnego weekendu uwzględniającego literacką przygodę: buszowanie wśród książek, skorzystanie z kreatywnej strefy zabaw dla dzieci, czy warsztatów artystycznych, udział w spotkaniach z autorami. A wszystko to bezpłatnie, gdyż wstęp na targi jest wolny.

Partnerem tegorocznych Dobre Strony zostało Czeskie Centrum  w Warszawie, dzięki któremu Targi uświetni wystawa współczesnej czeskiej ilustracji dla dzieci pt. 12 światów. Czeska ilustracja dla dzieci to w powszechnym odbiorze wciąż klasyczne nazwiska: Zdeněk Miler i Krecik, Radek Pilař i jego Rumcajs. Wystawa „12 światów” udowadnia jednak, że współczesna czeska ilustracja to o wiele więcej. Zobaczymy na niej prace autorstwa dwanaściorga współczesnych artystów. Pojawią się ilustracje autorów znanych w Polsce dzieciom (np. Galina Miklínová, ilustratorka serii o Niedoparkach), a także tych popularnych raczej wśród dorosłych (np. Lucie Lomová, autorka poczytnych komiksów) oraz niemal nieznanych, a niezwykle interesujących jak np. Vendula Chalánková czy Lucie Dvořáková. We Wrocławiu wystawa będzie prezentowana tylko podczas Targów we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

9. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony
Od 25 do 27 maja 2018 roku
Wrocławski Dom Literatury

Dodaj komentarz