• 2018-05-05

Rusza trzeci Festiwal Grzesiuka

Teatr Baza w Warszawie zaprasza do Parku Sieleckiego na trzeci Festiwal Grzesiuka 5 i 6 maja.

3. Festiwal Grzesiuka (źródło: materiały prasowe organizatora)

3. Festiwal Grzesiuka (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Parku Sieleckim znowu zabrzmią takie utwory jak Felek Zdankiewicz, Apaszem Stasiek był, czy Nie masz cwaniaka. W klimat przedwojennych Sielc zabiorą nas wydarzenia trzeciego Festiwalu Grzesiuka w roku szczególnym – dokładnie 100 lat od urodzin barda Czerniakowa i w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

W kapeluszu lub kaszkiecie, czerwonej apaszce, sukience z lat młodości babci zapraszamy do świętowania. Powodów mamy dużo, ale dwa z nich są prawdziwie istotne. 6 maja 1918 roku przyszedł na świat Stanisław Grzesiuk – pisarz, który dał świadectwo wydarzeniom z obozów koncentracyjnych i zamknął we wciągającej opowieści historie przedwojennego Czerniakowa.

Stanisław Grzesiuk – pieśniarz dzięki któremu szerokiej publiczności znane są przedwojenne piosenki i przyśpiewki. Stanisław Grzesiuk – człowiek, który zarażał dobrym humorem i żartem, wokół którego na oddziałach płucnych i w sanatorium zbierali się ludzie łaknący uśmiechu i fantastycznych opowieści. W 1918 roku wydarzyło się także coś jeszcze. Naród polski wreszcie mógł zacząć mówić o swojej państwowości, suwerenności. Po wielu latach zaborów i szykan, udało się odzyskać niepodległość.

3. Festiwal Grzesiuka
Od 5 do 6 maja 2018 roku
Park Sielecki w Warszawie
Teatr Baza w Warszawie

Dodaj komentarz