• 2018-05-05

Polscy muzycy na trasie gwiazd

Znakomici polscy muzycy będą towarzyszyć 2Cellos podczas koncertów w naszym kraju 18 i 19 maja. Instrumentaliści, którzy już wcześniej mieli okazję akompaniować największym artystom, nie mogą się doczekać spotkania ze światowej sławy wiolonczelistami i od kilku tygodni przygotowują się do wspólnych występów.

2Cellos (źródło: materiały prasowe Prestige MJM)

2Cellos (źródło: materiały prasowe Prestige MJM)

Do polskich występów znakomitego duetu wiolonczelowego pozostało niewiele dni. Już wiadomo, że Chorwatom w tych koncertach będą towarzyszyć polscy muzycy. Podczas ubiegłorocznego show w Torwarze, 2Cellos przyjechali ze swoimi instrumentalistami, teraz poprosili agencję Prestige MJM – organizatorów ich trasy w Polsce – by to polscy muzycy im akompaniowali. Członkowie sekcji smyczkowych otrzymali już nuty i przygotowują się do występu. W obu miejscach – ERGO ARENIE na pograniczu Gdańska i Sopotu oraz TAURON Arenie w Krakowie – grać będą różni muzycy.

W pierwszym z koncertów – 18 maja na Pomorzu – 2Cellos towarzyszyć będą znakomici gdańscy artyści związani z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku i Polską Orkiestrą Kameralną w Sopocie. Ich podstawę stanowi kwartet smyczkowy NeoQuartet specjalizujący się w wykonawstwie muzyki nowej. Muzycy wielokrotnie towarzyszyli znakomitym gwiazdom muzyki klasycznej, jazzowej i popowej, takim jak: Esperanza Spalding, Bobby McFerrin, Sting czy Krystian Zimmerman.

Występ z zespołem 2Cellos to wspaniała okazja do poznania światowej sławy artystów doskonale łączących świat muzyki klasycznej i rozrywkowej. Członkowie orkiestry z ogromnym zainteresowaniem śledzą karierę chorwackiego duetu wiolonczelistów, który swoją wirtuozerią i ekspresją zdobywa miliony fanów – mówi Karolina Piątkowska-Nowicka, pierwsza skrzypaczka z NeoQuartet.

Polscy muzycy znają już repertuar, jaki Luka Sulić i Stjepan Hauser zaprezentują polskiej publiczności. Otrzymali także nuty i przygotowują się do występu.

Pasja i zaangażowanie to cechy, z którymi identyfikują się muzycy naszej orkiestry, szykuje się więc koncert pełen emocji! – dodaje Karolina Piątkowska-Nowicka.

Drugi z polskich koncertów odbędzie się dzień później, 19 maja, w Krakowie. W tym występie 2Cellos towarzyszyć będą muzycy Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, która została założona sześć lat temu przez maestro Przemysława Pasternaka. W trakcie ostatnich dwóch lat orkiestra zagrała ponad 65 koncertów ze znakomitymi muzykami oraz wokalistami takimi jak: Andrea Bocelli, Alessandro Safina, Andrzej Piaseczny, Justyna Steczkowska, Piotr oraz Krzysztof Cugowscy, Igor Herbut, Kayah, Sound’n’Grace, Kuba Badach, Urszula czy Lady Pank. Orkiestra została także zaproszona do udziału w projekcie The Lord of The Rings live in Poland, który miał miejsce w styczniu tego roku, a także weźmie udział w dużej trasie koncertowej muzyki granej na żywo do filmu w Dubaju, Katarze, Arabii Saudyjskiej oraz Turcji. Instrumentaliści Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej doskonale znają bałkański duet.

2Cellos jest tak znane, że chyba nie ma muzyka, który by o nich nie słyszał, w szczególności jeśli chodzi o smyczkowców. Każdy z naszych muzyków świetnie zna zarówno zespół jak i ich repertuar – zapewnia Mateusz Micek, manager POMF.

Sami instrumentaliści nie mogą się doczekać koncertu w Krakowie. Management 2Cellos przekazał także potrzebne materiały.

Wszystko zostało odebrane z dużym entuzjazmem wśród muzyków. Jedynym zaskoczeniem była ilość osób (10 muzyków), podczas gdy chętnych zagrać z tak wspaniałymi artystami, jak 2Cellos, jest zdecydowanie więcej – przekonuje Mateusz Micek.

Koncerty 2Cellos w Polsce odbędą się 18 maja w ERGO ARENIE na pograniczu Gdańska i Sopotu oraz 19 maja w TAURON Arenie Kraków. Bilety na obydwa wydarzenia wciąż są w sprzedaży. Promotorem polskich koncertów 2Cellos jest agencja Prestige MJM.

Koncerty 2Cellos w Polsce
z towarzyszeniem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Polskiej Orkiestry Kameralnej w Sopocie, NeoQuartet oraz Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej
18 maja 2018 roku
ERGO Arena w Gdańsku
19 maja 2018 roku
TAURON Arena Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR