• 2018-05-04

Suflerka na antenie Radia Kraków

7 maja w Studiu im. Romany Bobrowskiej i na antenie Radia Kraków premierowo zaprezentowane zostanie najnowsze słuchowisko Radia Kraków zatytułowane Suflerka. Premiera z udziałem zaproszonych gości w Studiu im. Romany Bobrowskiej o godz. 19.00, premiera na antenie Radia Kraków o godz. 20.05. Zapraszamy do słuchania!

(źródło: materiały prasowe organizatora)

(źródło: materiały prasowe organizatora)

Suflerka to nowy, niepublikowany dotąd tekst dramatyczny Ewy Lipskiej – jednej z najważniejszych współczesnych pisarek, autorki kilkudziesięciu tomów wierszy, dramaturga, felietonistki, laureatki wielu nagród literackich i jurorki w poetyckich konkursach.

W prapremierowym wykonaniu Suflerki w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków w roli tytułowej zaprezentuje się Anna Polony, legenda polskiego teatru. Partnerować jej będą: aktorka Starego Teatru i pedagog Akademii Sztuk Teatralnych Ewa Kaim oraz Andrzej Mrowiec. Suflerkę wyreżyseruje prof. Józef Opalski, wykładowca akademicki i ceniony reżyser.

Suflerka to autotematyczna opowieść o teatrze, osadzona w realiach współczesności. Jak mówi Józef Opalski, główna bohaterka spędziła w teatrze całe życie, a teatr jest dla niej wszystkim. Spektakl opowiada o walce tej wspaniałej kobiety z rzeczywistością „nowoczesnego” teatru, w którym nie umie się odnaleźć, chociaż próbuje go zrozumieć

Prezentacji Suflerki w Studiu im. Romany Bobrowskiej towarzyszyć będzie uroczystość wręczenia nagród Radia Kraków za najważniejsze wydarzenia kulturalne roku 2017: Marek i Supermarki Radia Kraków.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Radia Kraków.

Suflerka – słuchowisko na podstawie tekstu Ewy Lipskiej
Reżyseria: Józef Opalski
Wystąpią: Anna Polony, Ewa Kaim, Andrzej Mrowiec
Prapremierowe wykonanie Suflerki w Studiu im. Romany Bobrowskiej
połączone z uroczystością wręczenia Marek i Supermarki Radia Kraków za 2017 rok:
7 maja 2018 roku o godzinie 19.00
Premiera słuchowiska na antenie Radia Kraków:
7 maja 2018 roku o godzinie 20.05
Radio Kraków

Dodaj komentarz