• 2018-05-02

Jeszcze dzień życia (Another Day Of Life)

Jeszcze dzień życia (Another Day Of Life) Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente to polsko-hiszpańska produkcja oparta na książce Ryszarda Kapuścińskiego o tym samym tytule. Film pierwszy raz zostanie pokazany publiczności w ramach pokazu specjalnego 71. Festiwalu Filmowego w Cannes. Polska premiera odbędzie się 2 listopada, a już teraz można oglądać międzynarodowy zwiastun filmu.

Kadr z filmu „Jeszcze dzień życia” / „Another Day Of Life”  (źródło: materiały prasowe)

Kadr z filmu „Jeszcze dzień życia” / „Another Day Of Life” (źródło: materiały prasowe)

Film Jeszcze dzień życia oparty jest na książce legendarnego polskiego korespondenta wojennego Ryszarda Kapuścińskiego. To książka, w której Kapuściński pisze o swoich doświadczeniach w Angoli – charakterystyczna narracja w pierwszej osobie jest świadectwem nie tylko burzliwych czasów przemian politycznych i społecznych Afryki, ale także jego ponownych narodzin zarówno jako pisarza, jak i człowieka.

Film Nenowa i de la Fuente opowiada historię pozostawionego samemu sobie dziennikarza, piszącego reportaż o wojnie domowej w Angoli w przededniu odzyskania niepodległości w 1975 roku. Podczas wyprawy reporter zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, których znaczenie będzie wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. By opowiedzieć historię Angoli sam będzie musiał przejść głęboką przemianę.

Jeszcze dzień życia przenosi widza na front wojny. Część animacyjna utrzymana jest w stylu komiksowym. Uzupełnieniem opowieści Kapuścińskiego są zdjęcia dokumentalne i rozmowy z prawdziwymi ocalałymi z tragicznych wydarzeń, w których wziął udział.

Pierwszy pokaz filmu odbędzie się podczas 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes (od 8 do 19 maja). To jedyny film wyróżniony pokazem specjalnym w programie całego festiwalu.

Realizatorzy
Reżyseria: Raúl de la Fuente (Hiszpania), Damian Nenow (Polska)
Scenariusz: Raúl de la Fuente, Amaia Remírez, David Weber, Niall Johnson
Art Director: Rafał Wojtunik
Produkcja: Platige Films (Polska) – Jarek Sawko, Ole Wendorff-Østergaard; Kanaki Films (Hiszpania) – Amaia Remírez, Raúl de la Fuente.
Koprodukcja: Walking The Dog (Belgia) – Eric Goossens, Wüste Film (Niemcy) – Stefan Schubert; Animations Fabrik (Niemcy) – Joern Radel; Puppetworks (Węgry) – Frantisek Ambrus

Jeszcze dzień życia (Another Day of Life)
Premiera zwiastuna: 27 kwietnia 2018 roku
Polska premiera: 2 listopada 2018 roku

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR