• 2018-05-02

Kiosk multimedialny FIN z nagrodą Red Dot

Projekt Piotra Jagiełłowicza po raz kolejny został nagrodzony prestiżową nagrodą Red Dot. Nagroda od ponad 60 lat przyznawana jest przez Design Zentrum Nadrenia Północna-Westfalia w Essen za szczególne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Tym razem krakowianin otrzymał ją za projekt kiosku multimedialnego – FIN. Stworzony przez niego kiosk kształtem przypomina płetwę stąd też jego nazwa (z ang. Fin). To jeden z dwunastu projektów ośmiu polskich firm, do których w tym roku trafiły „Oscary designu”.

Kiosk multimedialny FIN, proj. Piotr Jagiellowicz / CITY (źródło: materiały prasowe)

Kiosk multimedialny FIN, proj. Piotr Jagiellowicz / CITY (źródło: materiały prasowe)

Jury przyznające nagrodę Red Dot już po raz drugi doceniło projekt wykonany przez Piotra Jagiełłowicza. Pierwszy raz krakowianin otrzymał tę prestiżową nagrodę w 2015 roku za projekt lampy equilibra BALANS. W tym roku kolejny jego pomysł – kiosk multimedialny również okazał się najlepszy. Jury doceniło m.in. walory estetyczne, ergonomię i trwałość projektu oraz podejście indywidualne do tworzenia.

Potencjał, który drzemie w urządzeniach do komunikacji cyfrowej może zostać w pełni wykorzystany wyłącznie wtedy, gdy o projekcie zaczniemy myśleć na etapie projektowania przestrzeni, w której produkt będzie usytuowany. Pozwoli to na zachowanie spójności nowoczesnych technologii z koncepcją biura, galerii handlowej czy innej przestrzeni – mówi Piotr Jagiełłowicz, główny projektant Działu Digital w firmie CITY.

Pierwsze kioski multimedialne pojawiły się w galeriach handlowych ponad 15 lat temu. Wtedy właściciele i operatorzy stawiali głównie na ich użyteczność.

W większości zaprojektowane wówczas kioski były do siebie bardzo podobne. Różniły się jedynie wielkością, kolorem i kształtem. Wtedy też nie zwracano uwagi na wygląd multimedialnego kiosku i na to, czy pasuje do wnętrza w którym będzie umieszczony.

Teraz, gdy rosną potrzeby konsumentów od tego typu projektów wymaga się znacznie więcej. Oprócz użyteczności muszą on posiadać wartość dodaną, która go wyróżni.

Kiosk multimadialny FIN z Red Dot Design Award 2018
Proj. Piotr Jagiellowicz / CITY

Dodaj komentarz