Włącz DEMOkrację z Robertem Biedroniem

18 kwietnia ukazała się nowa książka dla dzieci i młodzieży Roberta Biedronia pt. Włącz DEMOkrację.

Robert Biedroń, „Włącz DEMOkrację” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Robert Biedroń, „Włącz DEMOkrację” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Włącz DEMOkrację to wyjątkowa rozgrywka ukryta w interaktywnej książce, która zagwarantuje godziny świetnej zabawy. Czytelnik samodzielnie lub z całą rodziną zbiera elementy budujące państwo obywatelskie. Poznaje ustroje polityczne, podstawowe pojęcia związane z państwem (dowie się, że to nie są wcale nudne terminy!), zdobywa punkty postawy obywatelskiej i przekonuje się, że na pewno warto chodzić na wybory. Stawia czoła przeciwnościom, broni się, by nie dopuścić do anarchii. Odblokowuje postać świadomego obywatela i ostatecznie buduje społeczeństwo obywatelskie.

Bo państwo to również my i nasza wiedza o nim oraz codzienne działania.

Włącz DEMOkrację zagwarantuje godziny świetnej zabawy oraz przybliży podstawowe pojęcia związane z państwem i demokracją obywatelską. W polityce nie ma czasu na nudę!

Robert Biedroń – ukończył nauki polityczne i społeczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Konsultant organizacji praw człowieka. Poseł na Sejm w latach 2011– 2014. Obecnie, jako prezydent miasta, buduje demokrację w Słupsku, a kto wie, co będzie potem… Kocha ludzi, zwierzęta i Polskę.

Robert Biedroń, Włącz DEMOkrację
Premiera: 18 kwietnia 2018 roku
Wydawnictwo Znak

Dodaj komentarz