• 2018-04-30

Melody od Jamesa Blunta i Lost Frequencies

James Blunt i DJ Lost Frequencies połączyli siły i nagrali wspólnie piosenkę. To bardzo taneczna propozycja, zupełnie inna od przeboju You’re beautiful. Być może najnowszy utwór zaprezentowany będzie podczas nadchodzącego koncertu Jamesa Blunta w Polsce? O tym publiczność przekona się 12 maja na warszawskim Torwarze.

James Blunt (źródło: materiały prasowe Prestige MJM)

James Blunt (źródło: materiały prasowe Prestige MJM)

Piosenka Melody właśnie ujrzała światło dzienne. Nagranie pierwotnie nosiło tytuł Hey, Melody i było studyjną wersją utworu Jamesa Blunta, któremu towarzyszył Steven Mack – współtwórca tekstu i koproducent piosenki Shape of You, wielkiego hitu Eda Sheerana.

Sam James Blunt zauważa, że piosenka muzycznie i stylistycznie znacząco różni się od jego pozostałych kawałków.

Ten utwór w ogóle nie pasował do mojego albumu, ale pokochałem go. Kiedy Lost Frequencies proponował wzajemną współpracę – byłem wstrząśnięty! – mówi James Blunt w wywiadzie dla Billboardu.

Lost Frequencies, a właściwie Felix De Laet jest belgijskim, DJ-em, muzykiem i producentem muzycznym, który rozwinął swoją karierę na przełomie zaledwie kilku ostatnich lat. Jest znany między innymi z hitów, takich jak Are You with Me, Reality i Beautiful Life.

Byłem już od dawna fanem Lost Frequencies i naprawdę chciałem, żeby ten utwór został usłyszany. Felix wyrwał z tej piosenki refren i zaczął pracować nad jego magicznością, tworząc tym samym wspaniały letni kawałek! – opowiada Blunt.


Z kolei Felix De Laet w wywiadzie dla Billboardu mówi:

Zawsze byłem fanem Jamesa Blunta, więc zapytałem go o zrobienie remiksu dla jednego z jego kawałków. Później zaczęliśmy rozmawiać i zaproponowałem, że zamiast zrobienia remiksu, lepiej będzie, jeśli stworzymy razem oryginalny track! To też, kiedy James wysłał mi demo Melody, zacząłem natychmiast na nim pracować.

Felix De Laet z Lost Frequencies przyznaje, że stworzył różne wersje piosenki, ale za każdym razem pytał swój zespół, co o niej sądzą. Tak długo sprawdzał i zmieniał, aż powstała wersja finalna.

To była naprawdę krótka współpraca, biorąc pod uwagę, że obaj z Bluntem byliśmy w trasach koncertowych i mieliśmy dodatkowo wiele innych projektów. Jestem więc bardzo szczęśliwy, że wspólnie odnaleźliśmy taką wersję tego kawałka, w której nasze światy są perfekcyjnie zbalansowane – mówi Felix De Laet.

Utwór Melody właśnie się ukazał, za to James Blunt wraz ze swoimi fenomenalnymi utworami wystąpi już 12 maja w warszawskiej hali COS Torwar. Może wśród nich znajdzie się nowy kawałek?

James Blunt i DJ Lost Frequencies, Melody
Premiera: 26 kwietnia 2018 roku

Koncert Blunt. James Blunt
12 maja 2018 roku
COS Torwar w Warszawie

Dodaj komentarz