Drugi Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie to unikatowe wydarzenie, podczas którego organizatorzy udostępniają zwiedzającym wyjątkowe wnętrza, a także umożliwiają poznanie ich właścicieli i projektantów. W tym roku wydarzenie potrwa przez dwa majowe weekendy: 12 i 13 oraz 19 i 20 maja.

Pracownia artysty, Fot. Jacek Smoter (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pracownia artysty, Fot. Jacek Smoter (źródło: materiały prasowe organizatora)

Większość udostępnianych wnętrz to miejsca niedostępne na co dzień – wejście do nich będzie możliwe jedynie podczas Festiwalu. Wśród otwieranych miejsc znajdują się: prywatne mieszkania i domy, pracownie artystyczne czy ciekawie zaprojektowane lokale użytkowe. Udostępniane przestrzenie stanowią bogate źródło inspiracji w zakresie: wystroju wnętrz, projektowania, architektury czy designu. W tym roku udostępnionych będzie około 20 wnętrz, w tym na przykład: dom malarki Bettiny Bereś, pracownie rzeźbiarskie należące do niezwykłego kompleksu pracowni artystycznych przy ulicy Emaus czy imponujące mieszkanie Mory Korytowskiej oraz Jurka Markowicza, które powstało z gruzowiska w jednej z krakowskich kamienic.

Po każdym z wnętrz zwiedzających oprowadzi jego właściciel lub projektant, dzięki czemu centralnym punktem Festiwalu staje się spotkanie. Festiwal Otwarte Mieszkania to wydarzenie, które otwiera nie tylko wnętrza, ale i ludzi na siebie nawzajem.

Fascynujące wnętrza, fascynujący ludzie i fascynujące opowieści – mówiła jedna z zeszłorocznych uczestniczek.

Festiwal to jednak jeszcze więcej niż zwiedzanie wnętrz i spotkania, to także liczne wydarzenia towarzyszące. Wśród nich między innymi: warsztaty, wykłady czy spacery architektoniczne prowadzone przez ekspertów z dziedzin: projektowania, konserwacji zabytków czy wystroju wnętrz, dzięki czemu Festiwal pełni funkcję edukacyjną, a także staje się platformą do nawiązywania kontaktów branżowych.

Dodatkowo odbędą się także: warsztaty dla dzieci, kameralne koncerty w niezwykłych wnętrzach, spacery fotograficzne, śniadanie z widokiem na Kraków czy impreza pofestiwalowa.

Udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny. Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa. W przypadku większości lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na kilka dni przed Festiwalem. Szczegółowy program wydarzenia pojawi się na tydzień przed wydarzeniem.

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie
12 i 13 oraz 19 i 20 maja 2018 roku

Dodaj komentarz