• 2018-04-28

Wojtek Szczepanik zagra w Dworze Artusa

29 kwietnia Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu zaprasza na koncert Piano Solo Wojtka Szczepanika.

Wojtek Szczepanik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojtek Szczepanik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojtek Szczepanik to twórca należący do nurtu modern classic, czyli współczesnej klasyki, która na całym świecie przeżywa ostatnio prawdziwy renesans. Tacy artyści jak Nils Frahm, Ólafur Arnalds czy Lubomyr Melnyk oczarowują publiczność swoją niezwykłą wrażliwością, wykorzystując często bardzo proste, minimalistyczne instrumentarium.

Dłonie i czarno-białe klawisze fortepianu – tyle wystarcza młodemu pianiście, aby muzyka napełniła odbiorców pozytywną energią, wyzwalała wyjątkowe emocje. Każdy z utworów opowiada inną historię przez wpadające w ucho melodie i niebanalne aranże. Wplatane pomiędzy frazami improwizacje nadają muzyce naturalności, rozpinając ją na skali przeróżnych doznań. To dzięki improwizacjom muzyk, a razem z nim publiczność, może całkowicie zapomnieć o otaczającym świecie i przenieść się w przestrzeń nieskrępowanej wyobraźni.

Artysta w Dworze Artusa zaprezentuje autorskie utwory pochodzące m.in. z płyty Instynkt, która nawiązuję do natury, co zostało podkreślone poprzez sposób nagrania dźwięku w zabytkowej, drewnianej kaplicy w Palczewie. Będzie to muzyczna uczta pełna refleksyjno-relaksujących dźwięków. Po prostu idealne rozpoczęcie „długoweekendowego” wieczoru.

Wojtek Szczepanik, Piano Solo
29 kwietnia 2018 roku o godzinie 18.00
Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu

Dodaj komentarz