• 2018-04-28

Piet Hein Eek na BiznesUp! design made in Poland

Tworzy niepowtarzalny design z pozornie bezużytecznych rzeczy. Jego projekty wyróżnia niedoskonałość i unikatowość, cechy tak pożądane we współczesnym designie. Uznawany za mistrza upcyklingu, czyli twórczego wykorzystania odpadów z jednoczesnym podwyższeniem jakości wykorzystanego materiału. Piet Hein Eek, światowej sławy, holenderski projektant i kreator trendów, absolwent prestiżowej Design Academy Eindhoven, będzie gościem specjalnym tegorocznej edycji BiznesUp! design made in Poland. Piet Hein Eeek podczas wykładu otwartego 25 maja opowie o ekologii w służbie współczesnego designu.

Piet Hein Eek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piet Hein Eek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po latach dobrej passy dla wyrobów plastikowych, masowej produkcji i tworzenia jedynie doskonałych projektów, przyszedł czas, by spojrzeć na design bardziej krytycznie, między innymi z perspektywy jego użyteczności względem ekologii. Stąd stale rosnąca popularność upcyklingu, procesu, w którym wykorzystywane są odpady do produkcji nowych przedmiotów.

Metodą upcyklingu od lat posługuje się Piet Hein Eek, ceniony na świecie, holenderski projektant, który na stałe tworzy z największymi markami zajmującymi się wykończeniem wnętrz. W czasie forum BiznesUp! design made in Poland Piet Hein Eek opowie o świadomym projektowaniu i ekologii w służbie designu, pokonywaniu schematów i podążaniu za niedoskonałością w tworzeniu produktów, a także o tym, czy można tworzyć biznes w oparciu o ekologiczne rozwiązania. Forum odbędzie się podczas 12. edycji Łódź Design Festival.

Piet Hein Eek w ostatnim czasie współpracował z marką IKEA, czego efektem są między innymi kolekcje JASSA oraz INDUSTRIELL obejmująca szeroki wybór mebli i oświetlenia oraz akcesoriów. Piet Hein Eek tworząc projekty dla największych marek kieruje się przede wszystkim ekologicznymi rozwiązaniami, wykorzystując dostępne materiały. W przypadku kolekcji dla marki IKEA starał się nadać przedmiotom cech charakterystycznych dla tworzenia ludzką ręką, przy jednoczesnym zachowaniu przemysłowego procesu produkcyjnego.

Projekt Zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej województwa łódzkiego poprzez organizację i promocję Łódź Design Festival 2018 i Łódź Design Forum jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Piet Hein Eek na BiznesUp! design made in Poland
25 maja 2018 roku o godzinie 17.30
Łódź

Dodaj komentarz