M.I.A na OFF Festivalu

Odważna, kontrowersyjna i oryginalna – koncert M.I.A. będzie jednym z najważniejszych punktów tegorocznego programu OFF Festivalu.

M.I.A (źródło: materiały prasowe organizatora)

M.I.A (źródło: materiały prasowe organizatora)

Naprawdę nazywa się Mathangi Maya Arulpragasam, ale świat zna ją pod pseudonimem M.I.A. Jest brytyjską wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką, ale ze względu na swoje tamilskie pochodzenie i waleczny charakter – wojowniczką za sprawy, które inni z góry uznają za przegrane. Upomina się o imigrantów, walczy o prawa kobiet, o środowisko, o rozsądną konsumpcję. Boi się jej branża muzyczna, bo Maya mówi, co myśli, ale boją się też media, bo lubią tylko takie kontrowersje, które mogą kontrolować. A środkowy palec pokazany milionom telewidzów podczas transmitowanego live występu na Super Bowl już nie mieści się w tej kategorii…

M.I.A. jest równie niepokorna, niemożliwa do sklasyfikowania w świecie dźwięków. Jej wydany w 2005 roku debiut Arular mienił się wszystkimi barwami londyńskiego undergroundu – od egzotycznych brzmień z zamorskich krain po hip-hop i electro. Długą więc drogę przeszła do ostatniej póki co płyty, czyli przebojowej AIM (2016), która powstała przy współpracy m.in. z Diplo i Skrillexem, baronami EDM. Ale styl muzyczny to rzecz drugorzędna, bo ton całości i tak zawsze nadaje ona. M.I.A. to artystka, której naprawdę zależy – i doskonale to słychać.

OFF Festival Katowice 2018 odbędzie się w dniach od 3 do 5 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów.

M.I.A na OFF Festivalu
Festiwal odbędzie się od 3 do 5 sierpnia
Katowice

 

Dodaj komentarz