• 2018-04-27

Polski Teatr Tańca świętuje Międzynarodowy Dzień Tańca

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, ustanowionego w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, obchodzonego 29 kwietnia na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, Jeana – Georges’a Noverre’a, Polski Teatr Tańca w Poznaniu zachęca do oglądania tańca i doświadczania go na samym sobie.

Międzynarodowy Dzień Tańca (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Dzień Tańca (źródło: materiały prasowe organizatora)

29 kwietnia tego roku o godz. 12.00 w Studio Polskiego Teatru Tańca rozpocznie się audycja dla artystów – tancerzy na staż w sezonie 2018/2019. Uczestnicy wezmą udział w lekcji tańca klasycznego, tańca współczesnego, improwizacji, repertuaru oraz w warsztacie głosowym. Zgromadzona publiczność będzie miała okazję przyjrzeć się pracy młodych adeptów sztuki tańca do ok. godz. 16.00.

Równolegle, od godz. 14.00 do 16.00 na dziedzińcu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej odbędzie się pokaz prac literackich, fotograficznych i filmowych, zgłoszonych w ubiegłorocznej, pierwszej edycji konkursu 1 strona – 1 spojrzenie – 180 sekund, zorganizowanego przez Polski Teatr Tańca. Będzie to preludium do ogłoszenia II edycji tego konkursu, które również, zgodnie z zapoczątkowaną w ubiegłym roku tradycją, nastąpi w Międzynarodowy Dzień Tańca.

Dodatkową atrakcją będzie zaaranżowane specjalnie, fotograficzne ministudio, w którym będzie można zrobić sobie zdjęcie w kostiumie lub z rekwizytem ze spektaklu PTT. Wszyscy chętni widzowie będą mogli przesłać swoje ulubione ujęcie (mile widziane „selfie w tańcu”!) do publikacji w albumie, który zostanie zamieszczony na profilu FB Polskiego Teatru Tańca.

Nie zabraknie także praktyki tańca – pod wodzą wodzireja i przy dźwiękach z konsoli DJ Margina (ok. godz. 16.00 – 17.00). Będzie też okazja, by zapozować do zbiorowej, pamiątkowej fotografii (ok. godz. 17.00). Na zakończenie wyjątkowego dla wszystkich kochających taniec dnia, również w Studio PTT przy ul. Koziej 4 o godz. 18.00, w ramach akcji Poznań za pół ceny, pokażemy spektakl Gorycz w reżyserii i choreografii Kai Kołodziejczyk, obrazujący nie tylko tytułowe doświadczenie zmysłowe, egzystencjalne i metafizyczne, ale także spotkanie barwnej zbiorowości we wspólnym śpiewie i ruchu.

Międzynarodowy Dzień Tańca
29 kwietnia 2018 roku
Polski Teatr Tańca w Poznaniu

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR