• 2018-04-27

Plejada gwiazd na CANAL+SerialConie

Już pierwszego maja w Krakowie rusza CANAL+SerialCon, kolejna edycja wydarzenia skierowanego do fanów seriali. Panele dyskusyjne, warsztaty i serialowe projekcje odbędą się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki i Centrum Kinowym ARS.

Netia OFF Camera (źródło: materiały prasowe organizatora)

Netia OFF Camera (źródło: materiały prasowe organizatora)

Znana z roli Helgi w serialu Vikings i z serialu The Tudors Maude Hirst oraz aktor i producent Darren Bransford otwierają listę tegorocznych gości. CANAL+SerialCon odwiedzą również scenarzystki Lisa Gifford i Sarah Dollard, producentka Rochelle Dancel oraz twórcy seriali internetowych: Dan Audritt i Kat Butterfield.

Jedną z atrakcji tegorocznej edycji jest wizyta kierowników muzycznych zajmujących się doborem ścieżki dźwiękowej do filmów i seriali. Kraków odwiedzą: Iain Cooke, prezes UK and European Guild of Music Supevisors, który zajmował się muzyczną warstwą oscarowego filmu Amy i pracował przy ponad setce serialowych produkcji, m.in. HBO i Netflixa; Ian Neil, supervisor ścieżki do serialu Kumple/Skins, ale też filmów takich jak: Kingsman – Tajne służby, Złoty krąg, Hanibal, Kick-Ass, Lock, Hight-Rise, Zwierzęta Nocy, oraz Nick Angel, supervisor filmowy, odpowiedzialny za muzyczną warstwę Bridget Jones’s Baby, Love Actually, Paddington 2, Pokuta, Holiday, Duma i uprzedzenie, Był
sobie chłopiec, Billy Elliot czy Notting Hill.

Na SerialConie nie zabraknie gwiazd polskich seriali, dyskutujących na wiele ciekawych i aktualnych tematów serialowego świata. Z widzami spotkają się aktorzy oryginalnej produkcji Canal+, serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku – Jerzy Schejbal, Cezary Łukaszewicz i Barbara Wypych. O rolach pisanych dla kobiet w polskich serialach rozmawiać będą Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Popławska, Magdalena Boczarska i Marta Ścisłowicz. O serialowych twardzielach i naszym zamiłowaniu do produkcji kryminalnych podyskutują między innymi Bartłomiej Topa, Mateusz Banasiuk i Piotr Żurawski. O formacie przebojem wkraczającym do rodzimej ramówki – czyli mini-serialach – pomówią Agata Kulesza i Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz. W spotkaniu z gwiazdami serialu Diagnoza TVN zobaczymy Adama Woronowicza, Szymona Piotra Warszawskiego i Józefa Pawłowskiego.

Na SerialConie nie zabraknie blogerów, youtuberów, podcasterów zajmujących się serialami, którzy poruszą tematy i tytuły najszerzej dyskutowane w ostatnim roku, a także naukowców, zajmujących się serialem z perspektywy akademickiej. Porozmawiamy między innymi o rosyjskich adaptacjach serialowych przygód Sherlocka Holmesa, o dorosłej konfrontacji z serialami pamiętanymi z dzieciństwa – czy ich ponowne obejrzenie odziera je z mgiełki nostalgii?, o wartościach rodzinnych w kultowym The Sopranos czy o wpływie prezydentury Donalda Trumpa na amerykańskie seriale.

CANAL+SerialCon jest wydarzeniem bezpłatnym dla publiczności, wystarczy wcześniej zapisać się on-line lub odebrać, już na miejscu, darmową wejściówkę.

CANAL+SerialCon w ramach 11. Netia OFF Camera
Od 1 do 3 maja 2o18 roku
Kraków

Dodaj komentarz