• 2018-04-27

Mirek Kaczmarek reżyseruje w Wałbrzychu

W Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu 27 kwietnia na Dużej Scenie odbędzie się premiera spektaklu Ausgang w reżyserii scenografa Mirka Kaczmarka.

Magda Koryntczyk, „Ausgang”, reż. Mirek Kaczmarek (źródło: materiały prasowe teatru)

Magda Koryntczyk, „Ausgang”, reż. Mirek Kaczmarek (źródło: materiały prasowe teatru)

Ausgang to inspirowana ikonografią komiksu wszechczasów – Mausem Arta Spiegelmana – alternatywna Biblia – czyli historia ludzkości od Genesis do Apokalipsy, leksykon przemocy dla początkujących i średniozaawansowanych, przestroga przed milczeniem wobec niegodziwości i wezwanie do odpowiedzialności za świat, który tworzymy. Spektakl w niezwykłej, wizualnej formie, który w paradoksalny, precyzyjny i zabawny sposób dotyka wciąż nieprzepracowanych rozdziałów w historii człowieka.

Realizatorzy:

Tekst, dramaturgia: Magda Koryntczyk
Reżyseria, scenografia: Mirek Kaczmarek
Muzyka: Filip Kaniecki
Ruch: Michał Przybyła

Występują: Angelika Cegielska, Sara Celler-Jezierska, Włodzimierz Dyła (gościnnie), Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Irena Sierakowska, Dariusz Skowroński, Czesław Skwarek, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn, Irena Wójcik. Statyści: Ryszard Godlewski, Oliwia Gruca, Agnieszka Małecka, Magdalena Małowska, Patryk Lech, Elżbieta Sejda, Róża Sochan, Zbigniew Sowiński, Hubert Wasilewicz.

W spektaklu wykorzystano fragmenty Listów Jacka Kerouaca i Allena Ginsberga w przekładzie Krzysztofa Majera. (Wydawnictwo Czarne, 2012)

Magda Koryntczyk, Ausgang
Premiera: 27 kwietnia 2018 roku, godz. 19.00
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

Dodaj komentarz