• 2018-04-26

Igielnik na 11. Netia OFF Camera

Film Igielnik w reżyserii Deborah Haywood znalazł się w programie 11. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Netia Off Camera w sekcji Nasto dramy. To współczesna baśń opowiadająca o skomplikowanych relacjach między pragnącą akceptacji nastolatką i jej zagubioną matką.

„Igielnik” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Igielnik” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Film miał premierę światową podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, pokazywany również na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie. W Polsce wejdzie do kin we wrześniu 2018 roku.

W rolach głównych zobaczyć będzie można Joannę Scanlan-Lyn, brytyjską aktorkę nominowana do nagrody BAFTA oraz Lily Newmark, nową twarz marki Chanel.

Igielnik (tytuł oryg. Pin Cushion) opowiada historię Lyn i Iony.  Zżyte ze sobą matka i córka, cieszą się na życie w nowym mieście. Na początku jest im trudno, ale w końcu Iona znajduje nowe przyjaciółki: Kelly, Stacey i Chelsea. Matka czuje się osamotniona, w związku z czym próbuje nawiązać bliższą relację z sąsiadką Belindą. Lyn i Iona udają, że są szczęśliwe, ale dużo w tym pozorów. Okazuje się bowiem, że przyjaciółki Iony nie są z nią do końca szczere. Zagubiona dziewczyna podejmuje coraz bardziej desperackie kroki, żeby się dopasować. Obie, nie radząc sobie z realiami nowego życia, uciekają w świat fantazji i kłamstw.

11. Netia OFF CAMERA
Od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz