• 2018-04-25

Monika Borzym wystąpi w Muzeum Witolda Gombrowicza

29 kwietnia w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli obędzie się koncert Moniki Borzym. Artystka zaśpiewa standardy jazzowe, a towarzyszyć jej będą: Tomasz Krawczyk – gitara, Andrzej Święs – kontrabas.

Monika Borzym (źródło: materiały prasowe organizatora)

Monika Borzym (źródło: materiały prasowe organizatora)

Monika Borzym jest absolwentką szkoły muzycznej w klasie fortepianu, a także wokalistyki jazzowej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiowała także w Stanach Zjednoczonych (w John Jersey High School), była stypendystką University of Miami Frost School of Music.

Podczas Jazz Jamboree w 2009 roku została zaproszona przez Michała Urbaniaka do wspólnego koncertu w warszawskiej Sali Kongresowej. Miała wtedy 19 lat. Brawurowy występ zachwycił publiczność, a międzynarodowa wytwórnia muzyczna zaproponowała jej pierwszy kontrakt.

Dotychczas nagrała cztery płyty: Girl Talk i My Place uzyskały status platynowych. Back to the Garden – trzeci krążek artystki, to nowe interpretacje piosenek kanadyjskiej legendy: Joni Mitchell. Płyta doceniona została przez krytyków muzycznych i fanów Joni na całym świecie. Czwarty album – Jestem Przestrzeń to wydana z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego płyta z kompozycjami młodego pianisty i kompozytora Mariusza Obijalskiego do tekstów Anny Świrszczyńskiej.

Organizator zapewnia bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka na przystanku Chrobrego/ Czysta (kier. Michałów) o godz. 16.20. Powrót po koncercie.

Koncert Moniki Borzym
29 kwietnia 2018 roku o godzinie 17.00.
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Dodaj komentarz