• 2018-04-25

Fryderyki 2018 rozdane

Wczoraj w Teatrze Polskim w Warszawie rozdano po raz 24. Fryderyki – nagrody polskiej branży muzycznej. Artyści odebrali statuetki w dwunastu kategoriach.

Fryderyki 2018 (źródło: materiały prasowe)

Fryderyki 2018 (źródło: materiały prasowe)

Za rockowy album roku, po raz 32., statuetkę Fryderyka odebrał zespół Hey za album CDN. Za najlepszy album roku z gatunku muzyki popowej uznano Światło Nocne Natalii Przybysz. Fryderyka za utwór roku otrzymał Kortez za piosenkę Dobry moment.

Za fonograficzny debiut roku oraz w kategorii album roku muzyka alternatywna za płytę A kysz! dwie statuetki odebrała Daria Zawiałow.

W kategorii Album roku – hip-hop triumfował Taco Hemingway za płytę Szprycer. W kategorii album roku – elektronika wygrała Paulina Przybysz za album Chodź tu. Zwycięzcą kategorii album roku muzyka korzeni została Kapela ze wsi Warszawa za płytę re:akcja mazowiecka. Macieja Obarę wybrano jazzowym artystą roku. Obara wraz ze swoim kwintetem otrzymał również nagrodę dla najlepszej płyty jazzowej pt. Unloved. Natomiast w kategorii jazzowy debiut roku wyróżniono Kubę Więcka. Zaś w kategorii teledysk roku nagrodzono Młynarski – Masecki Jazz Band za Abdul Bey.

Za całokształt pracy twórczej w gatunku muzyki jazzowej uhonorowano Złotym Fryderykiem perkusistę jazzowego i wokalistę Andrzeja Dąbrowskiego. Pośmiertnie Złotym Fryderykiem w kategorii muzyki popularnej został uhonorowany Zbigniew Wodecki.

Fryderyki 2018
24 kwietnia 2018 roku
Teatr Polski w Warszawie

Dodaj komentarz