• 2018-04-24

Love Song

To nie jest kolejna typowa piosenka o miłości. Zak Abel, jeden z najciekawszych młodych wokalistów na Wyspach Brytyjskich, zaprezentował teledysk do najnowszego singla Love Song.

Zak Abel, „Love Song” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Zak Abel, „Love Song” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Klip wyreżyserowała Ivana Bobic, znana ze współpracy, chociażby z Bloc Party. Widać w nim Zaka przemierzającego tanecznym krokiem opuszczone miasto w nocy i śpiewającego przejmującym, mocnym głosem. Artysta pracował nad piosenką z najlepszymi. Za produkcję odpowiada legendarny Steve Mac (m.in. Charli XCX, Ed Sheeran, One Direction).

W 2017 roku Zak doczekał się premiery debiutanckiej płyty Only When We’re Naked. Połączył na niej soul, wpływy muzyki afrykańskiej i karaibskiej oraz współczesną elektronikę. Singlami promującymi album były Unstable oraz All I Ever Do (Is Say Goodbye). Artysta podkreśla, że bardzo lubi pisać teksty w formie opowieści, jak tłumaczy „Ludzie lubią historie, bo pomagają im wyrazić to, co sami czują lub myślą”.

Zak Abel pojawił się niedawno w kolejnej części cyklu serwisu Deezer, nazwanego Deezer Next. Przedstawiani są w nim najbardziej obiecujący artyści, którym platforma wróży wielką karierę. Popularność Zaka wykroczyła już poza granice Wielkiej Brytanii. Wielu fanów ma we Francji, gdzie podczas gali rozdania nagród NRJ Music Awards wraz z Davidem Guettą wykonał utwór 2U, a podziwiało to 5 mln widzów przed telewizorami i monitorami. Do dziś wszystkie piosenki Zaka Abla zostały odtworzone w streamingu aż 70 mln razy. Zak czerpie inspiracje z funku lat 70., zaś za cel postawił sobie połączenie za pomocą swojej muzyki tak wielu ludzi, jak to tylko będzie możliwe.

Zak Abel | Love Song
Warner Music Poland

Dodaj komentarz