Variomatic

Osada Vida, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów na prog-rockowej scenie, powraca. W czerwcu zespół zaprezentuje nowy album zatytułowanym Variomatic.

Osada Vida „Variomatic” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Osada Vida „Variomatic” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Ten wyjątkowy projekt muzyczny, jakim jest Osada Vida, przebył naprawdę długą drogę, pod każdym względem. Zmieniał się stylistycznie, muzycznie, choć konsekwentnie był i pozostaje stały w swym charakterze, ale to wszystko dzięki temu, że my, jako jego twórcy, również się zmieniamy. Oprawy graficzne naszych albumów również się zmieniały. Przy projektowaniu takich rzeczy lubię, kiedy pomysł dojrzewa, nabiera stylu, lubię po prostu go nie poganiać. Tak też było w przypadku grafiki do Variomatic. Materiał muzyczny powstawał dość długo, więc było sporo czasu na oprawę graficzną. Bardzo zależało mi, żeby odciąć się od pewnego utartego nurtu, bardzo chciałem zawrzeć dużą porcję powietrza: takie uczucie, jak przejście z wąskiej uliczki na duży rynek. Chciałem również uniknąć symboliki, głębokich metafor i „co autor chciał przez to powiedzieć”. A przede wszystkim chciałem, żeby pasowała do muzyki – tak komentuje pracę nad grafiką członek zespołu Rafał Paluszek.

Pierwszy singiel z płyty – utwór In Circles jest znakomitą próbką nowej, odświeżonej odsłony zespołu. Osada Vida prezentuje się bowiem w zreformowanym składzie z młodym i utalentowanym Marcelem Lisiakiem na wokalu.

Osada Vida | Variomatic
Premiera płyty: 1 czerwca 2018 roku
Metal Mind Productions

 

Dodaj komentarz