• 2018-04-24

Festiwal nad najbardziej jazzową rzeką w Polsce

Do wielkiej jazzowej fety nad Odrą zostało już tylko kilka dni. A w obfitym programie festiwalu znakomite koncerty w Imparcie, Światowy Dzień Jazzu Polskiego oraz wielki piknik plenerowy.

Jazz nad Odrą – plakat festiwalu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jazz nad Odrą – plakat festiwalu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od czwartku na pięć długich dni (a nawet nocy) jazz zawładnie przestrzeniami przy Mazowieckiej 17.

W tym roku raczej nie będzie wątpliwości co jest jazzem a co nie jest, bo wszystkie dźwięki dobiegające ze wszystkich scen będą zaplatały się w najróżniejszych idiomach rasowego, jazzowego ściegu. Warto być w Imparcie w tym czasie, żeby przekonać się jak wspaniałą muzyką jest jazz i w jak wielu kolorach może się nam objawić. Składy nieduże, bardzo małe, ale i wielkie, a nawet całkiem ogromne, muzycy z Europy, Japonii, no i oczywiście Ameryki – mówi Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny festiwalu.

Jazz nad Odrą (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jazz nad Odrą (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie Jazzu nad Odrą nie zabrakło supergwiazd z milionowymi nakładami płyt i taką sama ilością fanów na całym świecie (Yellowjackets), wyjątkowych spotkań: dojrzałych osobowości muzycznych (Eddie Daniels/Leszek Możdżer/Darek Oleszkiewicz) oraz młodych jazzmanów ze swoimi idolami (Adam Jarzmik Quintet i gość specjalny: Mike Moreno). Po raz pierwszy pojawi się także jazz z Japonii pod postacią Kei Akagi Quartet, a hołd Krzysztofowi Komedzie złoży wrocławski septet EABS prezentując wielokrotnie nagrodzony album Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda).

Światowy Dzień Jazzu – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Światowy Dzień Jazzu – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na finał – Światowy Dzień Jazzu Polskiego, czyli 4 sceny, ponad 40 godzin muzyki i prezentacja wszystkich kolorów polskiego jazzu. Święto, które we Wrocławiu obchodzone jest od trzech lat, w tym roku jest także częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nowością jest także wielki jazzowy piknik plenerowy, który potrwa od 28 do 30 kwietnia. Od godziny 14:00 do północy przed Impartem działać będą specjalnie przygotowane strefy: gastronomiczna – gdzie karmić będą  Gastronocki, chillout – serwująca najlepsze jazz sessions w wykonaniu Dj’ów oraz tegorocznych finalistów konkursu na Indywidualność Jazzową, rekreacyjna – z lotami balonem na uwięzi i jazzowym silent disco oraz strefa dla najmłodszych – gdzie w ruch pójdzie kreda, piasek i fantazja.

Wrocławski Festiwal Jazz nad Odrą
26
-30 kwietnia 2018 roku
Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu

Dodaj komentarz