Elder w Warszawie

4 maja Elder zagra w warszawskiej Hydrozagadce. Dzień wcześniej zespół wystąpi w krakowskim klubie Zaścianek. To będą pierwsze klubowe występy amerykańskiego trio w Polsce od 4 lat. W Warszawie towarzyszyć im będą King Buffalo i Weedpecker, a w Krakowie King Buffalo oraz Stonerror.

Elder (źródło: materiały prasowe)

Elder (źródło: materiały prasowe)

Na polskich koncertach i podczas zbliżającej się trasy Elder będzie promować swój najnowszy album Reflections of a Floating World, ale nie zabraknie też utworów z Dead Roots Stirring i Lore.

Elder (USA, Stickman Records) − pokonali długą drogę, od stoner/doomowego mantrowania po ostatnie, psych/prog granie mocno nasycone latami ’70. Wymagający, niebanalni, porywający.

King Buffalo (USA, Stickman Records) − nowojorskie trio na pograniczu psychedelii, ciężkiego bluesa i stonera, zabiera w typowo amerykański trip.

Weedpecker (PL, Stickman Records) − lepiej w psych/prog i dziwne loty w Polsce nie potrafi nikt. W tym roku miała premiera ich nowa płyta III, która ukazała jeszcze lżejsze, jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej tripowe oblicze dzięciołów.

Elder
3 maja 2018 roku, Klub Zaścianek w Krakowie
4 maja 2018 roku, Klub Hydrozagadka w Warszawie

Dodaj komentarz