Duet Genova & Dimitrov na inaugurację festiwalu DUETTISSIMO!

Akademia Muzyczna w Krakowie oraz Filharmonia im. Karola Szymanowskiego wspólnie inaugurują Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych DUETTISSIMO!. Na początek drugiej edycji festiwalu wystąpi jeden z najbardziej cenionych w świecie duetów pianistycznych – Genova & Dimitrov. Koncert odbędzie się w sali Filharmonii Krakowskiej 25 kwietnia.

Genova & Dimitrov, fot. Irène Zandel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Genova & Dimitrov, fot. Irène Zandel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aglika Genova i Liuben Dimitrov koncertują wspólnie od ponad dwudziestu lat. Urodzili się w Bułgarii, obydwoje mają grecko-bułgarskie korzenie. W przeciągu pierwszych lat swojej wspólnej muzycznej działalności, wygrali wiele renomowanych międzynarodowych konkursów kameralistyki fortepianowej, m.in. im. V. Belliniego w Caltanisetta, ARD w Monachium, Tokio Piano Duo Competition czy Dranoff International Two Piano Competition w Miami. Od tego czasu entuzjastycznie przyjmowani przez publiczność koncertowali na pięciu kontynentach, także przy takich okazjach, jak EXPO w Hanowerze w 2002 roku czy ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku. Duet regularnie zapraszany jest do udziału w renomowanych festiwalach muzycznych, takich jak: Schleswig-Holstein Musik Festival, MDR Music Summer, Ravello Music Festival, Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju i inne.

Podczas koncertu w Filharmonii Krakowskiej w wykonaniu duetu Genova & Dimitrov zabrzmi En blanc et noir Debussy’ego, Scaramouche Milhauda, Fantazja Porgy & Bess, Gershwina, Bilder aus Osten Schumanna oraz La Valse Ravela. Dalsze wydarzenia festiwalu – zarówno sesja naukowa, jak i ilustrujące ją koncerty – odbywać się będą w salach koncertowej i kameralnej Akademii Muzycznej oraz w Auli Florianka, do 13 maja.

2. Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych DUETTISSIMO!, Genova & Dimitrov
Koncert: 25 kwietnia 2018 roku, godz. 19.00
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Dodaj komentarz