• 2018-04-21

XXV Bydgoski Festiwal Operowy

24 kwietnia minie 127 lat od urodzin Sergiusza Prokofiewa. Niemalże w przededniu tej rocznicy i 80 lat od prapremiery baletu Romeo i Julia Opera Nova zaprasza 21 kwietnia na przedstawienie, które otworzy XXV Bydgoski Festiwal Operowy.

 XXV Bydgoski Festiwal Operowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

XXV Bydgoski Festiwal Operowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nową choreografię stworzył Paul Chalmer, który role tytułowe powierzył młodym tancerzom Baletu Opery Nova: Natalii Ścibak i Pawłowi Nowickiemu. Kierownictwo muzyczne sprawuje Maciej Figas, który po raz drugi (po Kopciuszku) realizuje dzieło Prokofiewa w Operze Nova . Scenografię – dzieło Diany Marszałek i kostiumy wykonane wg projektów Agaty Uchman oświetlił mistrzowsko Maciej Igielski. Do scen walki bronią białą przygotował tancerzy fechmistrz Sylwester Zawadzki.

Kolejne spektakle na XXV Bydgoskim Festiwalu Operowym to już spektakle gościnne: 24 i 25 kwietnia o godz. 18.00 Teatr Muzyczny Capitol z Wrocławia pokaże musical do muzyki Krzesimira Dębskiego Trzej muszkieterowie z librettem wg najsłynniejszej powieści Aleksandra Dumasa (ojca).

Oba wymienione tytuły „łączą” osoby realizatorów: Paul Chalmer w ubiegłym roku stworzył choreografię do baletu Trzej muszkieterowie wystawianego przez Narodowy Teatr Morawsko-Śląski (Czechy), a Sylwester Zawadzki „ustawiał” pojedynki muszkieterów we wrocławskim musicalu.

XXV Bydgoski Festiwal Operowy
Od 21 kwietnia do 5 maja 2018 roku
Opera Nova w Bydgoszczy

Dodaj komentarz