• 2018-04-20

Pianista i wirtuoz z szansą na Open’er Festival

Od imprez techno do występów w najlepszych salach filharmonii w Polsce, muzyczna ewolucja pianisty i wirtuoza Wojtka Szczepanika jest intrygująca i nieustająca. Po rezygnacji z kariery profesjonalnego skateboardzisty ze względu na zbyt dużą ilość różnorakich kontuzji, postanowił zająć się muzyką na poważnie.

Wojtek Szczepanik (źródło: materiały prasowe)

Wojtek Szczepanik (źródło: materiały prasowe)

Pchnięty pasją do komponowania inwestował w swój muzyczny rozwój, jednak decyzja o poświęceniu się muzyce podjęta została po niefortunnej kradzieży w Paryżu, gdy, aby zarobić na bilet powrotny Wojtek zaczął grać na ulicy w Gare Du Nord.

Obecnie, Wojtek łączy komponowanie ze studiami architektonicznymi. Jego zrozumienie dla przestrzeni i dźwięku jest dobrze słyszalne w jego kompozycjach. Pianista podchodzi do muzyki z intuicyjną refleksją rzadko spotykaną u tak młodych artystów. Jego pierwszy album, nagrany w drewnianym kościele, zatytułowany Instinct i wydany pod szyldem niszowej, szwedzkiej wytwórni 1631 Recordings, został skomponowany w kluczu A, obniżony o dwa Herz’e, by dopasować się do częstotliwości, w której ludzkie ciało wibruje, gdy jest zrelaksowane. Ale nie oczekujcie, że ten album Was uśpi i wprawi w stan medytacyjny. Ten młody kompozytor, spędził wiele weekendów w najlepszych berlińskich klubach techno i wiele nocy eksperymentując z syntetyzatorami, padami i innymi gażdetami elektronicznymi. Ci z Was, którzy uwielbiają autentyczne, intymne i dobrze przemyślane dźwięki, na pewno zachwycą się Wojtkiem Szczepanikiem.

Wojtek Szczepanik ma szansę pojawić się podczas tegorocznej edycji Open’er Festival. Wystarczy wejść na stronę konkursu #HeadlinersOfTomorrow, oddać swój głos i uzasadnić dlaczego właśnie on powinien zagrać na festiwalu.

FIRESTONE Headliners Of Tomorrow – konkurs
Głosowanie od 15 do 29 kwietnia 2018 roku

Dodaj komentarz