• 2018-04-20

Roman Polański na Festiwalu Netia OFF Camera!

Na nowy film Romana Polańskiego trzeba było czekać cztery lata. Po niezwykle sensualnej oraz teatralnej Wenus w futrze reżyser po raz kolejny skupił się na mocnej, kobiecej postaci. Przeniósł na ekran bestsellerową powieść Prawdziwa historia autorstwa Delphine de Vigan. W rolach głównych: Emmanuelle Seigner oraz Eva Green.

„Prawdziwa historia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Prawdziwa historia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Film uroczystą, polską premierę będzie miał 2 maja podczas 11. Netia OFF Camera. Roman Polański będzie gościem festiwalu. Prawdziwa historia do regularnej dystrybucji trafi 11 maja.

Thriller psychologiczny o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze. Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie.

11. Netia OFF Camera
Od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz